آداب زناشوییآداب و سنت هازناشوییسبک زندگی اسلامی

کوثرانه

این جلسه با عنوان کوثرانه استاد در رابطه با راهکارهایی که هر خانمی باید به آن آگاه و مسلط باشد تا بتواند زندگی مشترک موفقی را داشته باشد صحبت کردند.

همه ما انسان ها در زندگی روزمره خود یا دیگران با اختلاف و مشکل رو به رو هستیم. برای اینکه بتوانیم از این مسیر به درستی و سادگی بگذریم باید نکاتی را رعایت کنیم.

یکی از مهم ترین تصمیم ها در زندگی هر فرد ازدواج و زندگی مشترک است.

هر خانم باید برای زندگی خود هدف داشته باشد تا دچار ضعف و مشکل نشود. مهم ترین هدف هر خانم در زندگی مشترک، همسرداری است. طبق روایات، رضایت همسر بهشت و نارضایتی آن جهنم می آورد.

اکثر خانم هایی که در زندگی، مشکل و اختلاف دارند به دلیل بیماری های خودشان است. بسیاری از مشکلات رفتاری به دلیل درمان نشدن مشکلات جسمی آنها است.

بیشتر خانم ها و آقایان تا قبل از بارداری و تولد فرزند زندگی خوب و بدون اختلافی دارند ولی پس از آن اختلاف ها شروع می شود، مثلا یکی از دلایل این است که نمی دانند در دوران بارداری می توانند ارتباط جنسی داشته باشند یا خیر؟ و اگر داشته باشند چرا گاهی اوقات دچار مشکل یا سقط می شوند.

در زمان بارداری ممنوعیتی برای ارتباط جنسی وجود ندارد، اگر این موارد را متوجه شوند اولین نیاز مرد، به خوبی تامین می شود. متاسفانه در بسیاری از منابع می گویند که سه ماه اول و آخر بارداری زوجین نباید ارتباط جنسی داشته باشند چون برای جنین ایجاد مشکل می کند پس این مرد در این شش ماه چه باید بکند؟

پس از آن دوران شیردهی است که اکثر خانم ها نیازهای همسرشان را برطرف نمی کنند، چون استرس شیردهی را دارند. نمی توانند به درستی سر سفره بنشینند و غذا بخورند چون باید کودک را آرام کنند و در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی همچون معده درد و افسردگی پس از زایمان می شوند.

چرا یک پدر می تواند بهترین پدر دنیا باشد اما همین پدر بدترین همسر دنیا است؟ چون ارتباط این زن با همسرش خوب نبوده است.

یکی از مهم ترین صفات که در روایت آمده است اگر زن داشته باشد می تواند همسرش را درمان کند چیست؟

در روایت یک نفر به پیش امام صادق (علیه السلام) آمدند حضرت به او گفتند همسری داری که تو را بخنداند.

گفت خیر، حضرت به او گفتند همسری بگیر که تو را بخنداند.

جهاد یک زن در خانه این است که تفریح و شادی و خنده و… او، همه در خانه اش باشد. هر فرد کسی را دوست دارد که برایش دلسوزی کند، مادر بهترین دلسوز فرزندش است. خانم ها برای همسرانشان مادر باشند.

وظیفه مادر در مقابل فرزندش، که همسرش است، این است که همراه او باشد و خانه را برای همسرش یک آشیانه امن بکند.

زن هنگامی که فرزندش می آید فرزندش را بیشتر از همسرش دوست دارد. مرد این مسئله را حس می کند که محبت همسرم بین من و فرزند تقسیم شده است. بدترین فرزند (دزد -معتاد-قاچاقچی) برای مادرش بهترین فرزند است.وظیفه زنان این است که  فرزند قبلی اش (همسرش) را فراموش نکنند.

کوثرانه

آیا رفتار خوب زن باعث بدتر شدن رفتار همسر او نمی شود؟ خیر  

زنان این حس را دارند که اگر به آنها محبت کردید و همه از یک نوع باشد برای آنها تکراری می شود، ولی مردان تکراری شدن برایشان وجود ندارد. درست است که تنوع طلب هستند ولی این محبت را قلبی حس می کنند و تعداد عصب هایی که مردان در بحث احساس دارند بیشتر از زنان است.

زنان باید با همسرانشان مادرانه صحبت کنند یعنی همه چیز را برای همسرانشان بخواهند و دور آنها حصار نکشند. اگر خانم از همسرش یک رفتار اشتباه مانند چشم چرانی دید باید تغافل کند و خود را به غفلت بیاندازد، چون زمانی که مرد آن را بفهمد قبح آن کار شکسته می شود و برایش عادی می شود.

زنان باید به دنبال این باشند که متوجه شوند این ضعف از کجاست و به دنبال برطرف کردن این ضعف باشند،

شاید مشکل از دستپخت خانم باشد بسیاری از مردان می گویند دستپخت همسرم خوب نیست و باید برای هر وعده غذایی به خانه پدرم بروم. خانم باید بتواند غذایی بپزد که هم  لذت بخش باشد، هم با آن بتواند همسرش را درمان کند.

غر زدن های یک زن به مرد فقط باعث ایجاد اذیت و آزار می شود.

در روایت آمده است: چند نفر به پیش پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) آمدند و گفتند ما می خواهیم بهشت را برای ما تضمین کنی، پیامبر فرمودند کاری می گویم انجام بدهید و اینکه تا اخر عمرتان به کسی مسئلت (درخواست) نکنید و هنگامی که خودشان بر روی اسب بودند و شمشیرشان بر زمین می افتاد از کسی درخواست نمی کردند و خود بر زمین می آمدند و شمشیر را بر می داشتند.

زنان باید با اخلاق و ترغیب به خندیدن توجه را از همسرشان بگیرند.

چرا در سیرک همه توجه ها به سمت فردی است که روی طناب راه می رود چون یک کار جدید انجام می دهد.

مردان به دنبال سیرک و سینما و چیزهای جذاب و جدید و خنده دار هستند. زنان نیز باید هر روز یک کار جدید انجام دهند و هر روز با روز دیگر متفاوت باشد.

اگر یک زن بتواند توجه مرد خود جلب کند، دیگر هیچ توجه دیگری نمی تواند مرد را جلب کند.

تمام وظیفه زن رضایت همسرش است.

  1. ابتدا بیماری های زنان را یاد گرفتیم که متوجه شویم چه بیماری هایی باعث بداخلاقی می شود و باعث می شود که در مقابل همسرانمان کم کاری کنیم.
  2. چگونه در دوران بارداری و زایمان و شیردهی رفتار کنیم که محبتمان نسبت به همسرمان کم نشود.
  3. چه آشپزی هایی می توانیم داشته باشیم که غذای بهتر و سالم تری داشته باشیم و همچنین دستپختمان نیز خوب شود.
  4. چه ماساژهایی برای مردان لازم است و دوست دارند و زنان یاد بگیرند که هر شب یک ماساژ جدید و متنوع برای مردان انجام دهند.

امیدواریم که از این جلسه و مطالب نهایت استفاده را برده باشید و با رعایت آنها بتوانید زندگی بهتر و جامعه ای سالم تر داشته باشیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام خدا قوت جالب بود که حقوق مردان را به واضحی بیان کردید ،😇 به نظر من به مرد بیشتر از یک بچه باید اهمیت داد زیرا مردان محبت واقعی از طرف همسر را درک می‌کنند و خودشون را فدای همسر و خانواده میکنند اگر محبت واقعی را از طرف همسر ببینندو از تنوع طلبی و ….اجتناب میکنند چون اقتدار و محبت را به وسیله بهترین آرامش دهنده که اونم زن هست دریافت کردند و سیراب شدند .

    دنیا محل امتحان هست پس بهتره هر کس به نوبه خود وظیفه خودش را انجام بدهد تا بتواند نتیجه را در آخرت ببینند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا