سبک زندگی اسلامی

کلاه راهی برای جلوگیری از سفید شدن مو

جلوگیری از سفید شدن مو با کلاه

جلوگیری از سفید شدن مو با کلاه

اولین عامل سفیدی مو سرد شدن ریشه مو می باشد که اگر این ریشه گرم نگه داشته شود هیچگاه سفید نخواهد شد این موضوع را می توانید در پیرمردان که در روستا زندگی می کردند مشاهده کنید که حتی در تابستان هم کلاه سر می گذاشتند و تا سن 90 سالگی هم موی آنها سفید نمی شد .

اگر به عکس علماء نگاه کنید چون همیشه عمامه به سر میگذارند می بینید که موی زیر عمامه آنها هنوز سیاه است و به سادگی سفید نمی شود چون همیشه سر را با عمامه گرم نگه می دارند .

 

اهمیت کلاه پوشیدن

اهمیت کلاه بین علماء اینقدر زیاد است که علامه حسن زاده ره می فرمودند من از زمانی که بدون پوشش سر به زیر آسمان می آیم استغفار می کنم .

این اهمیت بعد از حمام بیشتر است چون سر در حمام بسیار گرم است و زمان خروج از حمام سرما را زودتر جذب خواهد کرد برای همین امام صادق علیه السلام می فرمایند من بعد از حمام تعمم می کنم ( سرم را با عمامه می پوشانم ) چه در تابستان و چه در زمستان .

جزو سنت قدیم در هر شهر و کشوری بوده است که کلاه مخصوص همان اقلیم را یک نشانه می دانستند مثل کلاه پهلوی یا در شهر های مختلف کلاه مخصوص خود آن شهر را به عنوان یک نماد می دانسته اند و خلاصه اینکه همیشه این کلاه به هر نحوی سر مردم بوده و مو های آنها به سادگی سفید نمیشده است .

پوشش سر حتی در شب موقع خواب هم سفارش شده است که در شب هم انسان برای اینکه خواب راحت تری داشته باشه بهتر است سر خودش را بپوشاند .

یک سوال ؟؟؟

چرا خانم ها با اینکه بیشتر از آقایان سر خودشون را می پوشانند زودتر دچار سفیدی مو می شوند ؟

جواب این سوال را بی زحمت در پایین نظریات بدید لطفا !!!

برای سرهای آلزایمری حتما پوشش رو باید الزامی کنیم یا کلاه کرکی یا پشمی یا نمدی یا کرک شتر تجویز کنیم ، با سرعت سر درمان میشه و اگر بخواهیم رطوبت از سر بیرون بیاد کلاه نمکی ببندیم؛ کسانی که سرگیجه دائم دارند حتما سرشون را همیشه بپوشانند . اگر حافظه ضعیف داریم بدون پوشش سر بیرون نیاییم .

اگر کسی همیشه چرت می زنه یا خواب زیاد داره یا خوابش خیلی سنگینه همیشه با کلاه بخوابه هم خوابش مفید میشه و هم دچار خواب سنگین نخواهد شد .

در زمان پیامبر صلوات الله علیه و آله سفارش به تحت الحنک می شد یعنی اضافه پارچه عمامه را مثل شال جلو صورت و دور گردن می انداختند و با این کار باعث جلوگیری از سفید شدن ریش ها و محاسن هم می شده اند .

در عرب و در زمان پیامبر صلوات الله و سلامه علیه به جای کلاه از عمامه استفاده می شده است و سفارشات بسیار به آن شده که روایات آن را در آخر می آوریم .

جهت دیدن ادامه این مطلب
و مطالب دیگر سایت یک اشتراک در سایت خریداری کنید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا