استخوان و مفاصلدرماندرمان بیماری هاسالمندان

مسکن خانگی

مسکن های طبیعی سنتی و اسلامی

مسکن های طبیعی سنتی و اسلامی

درد در بدن به دلیل بالا رفتن حرارت است در زمانی که در یک عضوی یا هر ناحیه ای از بدن دچار اجتماع روطوبت و فضولات زیاد شود بدن در همان ناحیه حرارت را بالا برده تا آن فضولات و رطوبت های اضافی را خارج کند حال در تسکین درد از چند روش می توان استفاده کرد که امروزه به اشتباه با داروی های ترکیبی سرد کننده مثل مسکن ها و پماد های الکل دار ناحیه را سرد کرده و حرارت را از بین می برند و درد تسکین پیدا می کند ولی این عمل درد را تسکین داده و باعث غلیظ شدن رطوبت در ناحیه می شود به همین جهت بعد از مدتی آن عضو یا خورده می شود مثل آرتروز زانو و یا تحلیل می رود مثل کوچک شدن کبد و یا این فضولات تبدیل به کیست ها تومورها و میوم ها می شوند .

وحالا راهکار درد چیست

در طب سنتی راهکارهایی دارد که درمان را به طور کلی ایجاد کرده و رطوبت را دفع می کند یعنی با بیشتر کردن حرارت بدن باعث شده رطوبت راحت تر دفع شود و چون رطوبت دفع شده درد هم ازبین می رود که این کار را به چند روش انجام می دهند .

 • بادکش موضعی و خونرسانی در آن عضو تا با جایگزین شدن خون به جای رطوبت درد هم از بین برود.
 • حجامت موضعی که با دفع رطوبت اضافی توسط حجامت و دفع خونهای فاسد از آن ناحیه باعث شده خون سالم جایگزین رطوبت و فضولات شود و درد تسکین پیدا کند .
 • ضماد های گرم مثل ضماد رنده شده سیر و پیاز با کمی زردچوبه، فلفل، زنجبیل و دارچین باعث دفع سردی و رطوبت شده.
 • مالش روغن کوهان شتر با نمک به دست فرد غیر بیمار باعث گرم شدن و جذب رطوبت از ناحیه پوست شده
 • گذاشتن پا داخل نمک داغ یا گذاشتن کیسه نمک داغ روی موضع درد
 • زنبور یا سوزن زدن در نواحی دچار درد مخصوصا درد های مفصلی خونرسانی را سریع کرده به موضع و درفع فوری رطوبت اضافی خواهد کرد که زالو هم همین تاثیر را دارد .

فرو بردن سوزن خشک در نقاط ماشه ای ماهیچه ها به علت ایجاد اختلال درموتور های ماهیچه ای موجب شل شدن آن ها میشود.

Pain in the body is due to rising temperatures. When there is a lot of moisture and excrement in one of the organs or any part of the body, the body raises the temperature in the same area to remove the excess excrement and moisture while relieving the pain. There are several methods that can be used today that mistakenly cool the area with combination cooling drugs such as painkillers and alcoholic ointments and remove the heat and relieve pain, but this action relieves pain and It causes moisture to thicken in the area, so after a while the organ is either eaten, such as osteoarthritis of the knee, or decays, such as shrinking the liver, or these wastes turn into cysts, tumors and myomas.

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام🌹
  آب نمک داغ بسیار تجربه شده و موثر بوده.تشکر از مطالب عالی و مفید🍯

 2. تشکر میکنم بابت مطالب خوبی که گذاشتید
  سوالی که اینجا هست اینه که
  برای درمان فقط میشه یکی از این روشها انجام داد؟
  و اینکه برای زانو درد میشه روی زانو ، حجامت یا بادکش کرد؟

 3. سلام مثل همیشه مطالبتون عالی هستن وازاون بهترکاربردی بودن ودردسترس بودن روشهای درمانتون هست.سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا