نجوم

قمردر صورت عقرب یا برج عقرب؟

قمردر صورت عقرب یا برج عقرب؟

بسیاری از عزیزان بعد از خواندن تقویم انعقاد نطفه از بنده سوال کردند که چرا مبانی شما در محاسبه قمر در عقرب با دیگر اساتید متفاوت است و تمام روز هایی را که آنها جزو قمر در عقرب حساب کرده اند بنده رد کرده و حدود دو تا سه روز با آنها اختلاف داشته ام .

بنده نظرم بر مبنای ورود و خروج ماه در صورت فلکی است نه برج ها چون تاثیرات مثبت و منفی در ایام متفاوت را بر ستارگانی میدانم که ماه جلو آنها قرار می گیرید نه صورتی که برای آن در زمان قدیم تعریف کرده اند و امروزه اختلافی حدود دو روز با آن پیدا کرده ایم برای روشن شدن این بحث باید چند نکته را بیان کنم تا دوستان از آن کامل متوجه شوند و بحث برای آنها روشن شود .

منظور از ورود ماه در صورت عقرب یا هر صورت فلکی چیست ؟

اگر در شب مخصوصا شبهایی که ماه در آسمان پیدا نیست نگام کنیم بسیاری از ستارگان را می بینیم که هر دسته ای از ستارگان مجموعه ای را در کنار هم تشکیل می دهند که به صورت فرضی یک شکلی را ساخته اند که منجمین از دوران بسیار دور که بعضی گفته اند به زمان قبل از باستان برمیگردد نام هایی برای هر یک از این دسته ستاره ها تعریف کرده اند که شاید ما نتوانیم آنها را به هم متصل کنیم و شاید چیزی از بین آن ها شبیه آن اسم بیرون نیاید ولی این تعاریف امروزه ثابت شده و بین منجمین یک ساختار کلی برایش تعریف شده است که حدود 80 صورت فلکی می باشد .

جهت دیدن ادامه این مطلب
و مطالب دیگر سایت یک اشتراک در سایت خریداری کنید

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

    1. در داخل ایتا یا در داخل اینستاگرام علاوه بر این ها در عرض دو هفته دیگر برنامه تقویم نجومی ایوان طب آماده میشود که شما میتوانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا