سرطان هادرمان بیماری هاغدد و تومرها

جایگزین شیمی درمانی

جایگزین شیمی درمانی در ۱۲۰ روز پاکسازی کل بدن

🔰جایگزین شیمی درمانی

خوراکی هایی که در طب سنتی برای پاکسازی و دفع فضولات بیان شده است زیاد است که ما چند مورد از آنها را با توضیحات بیان می کنیم ولی برای اینکه جایگزینی برای شیمی درمانی باشد کافی نیست و نیاز است یک سیر 120 روزه نوشته شود تا بتوان تمام با یک برنامه غذایی و رژیم مناسب در طی این مدت بیماری را کامل از بدن خارج کنیم البته باید گفت که 120 روز برای فضولاتی که طی سال های زیاد در بدن ایجاد شده شاید کم باشد ولی امید است که افراد با رعایت این موارد بتوانند بدن خود را یک پاکسازی کامل کنند که هم پیشگیری از بسیاری از بیماری ها می باشد و هم درمان برای انواع سرطان ها و بیماری های بد خیم می باشد .

🔰در مرحله اول باید بشناسیم سرطان چیست و چرا برای آن از شیمی درمانی استفاده می شود ؟

امروزه سرطان یکی ازعوامل مرگ ومیردرجهان محسوب میشوددرجهان درمان های زیادی چون شیمی درمانی، رادیوتراپی و پرتو درمانی وجراحی مورداستفاده قرارمیگیردولی همچنان محققان به دنبال راهکارهای موثرتری دردرمان انواع سرطان هاهستند.

تعریف علم پزشکی ازسرطان: سرطان رشد غیرقابل کنترل سلول‌ها در بدن است. در یک بدن سالم، هزاران میلیارد سلول وجود دارد که با توجه به نیاز بدن تقسیم می‌شوند. سلول‌های سالم بر اساس نوعشان، چرخه حیات، تولید ‌‌مثل و مرگ دارند. با مرگ سلول‌های قدیمی یا آسیب دیده، سلول‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند. سرطان دقیقاً در این فرآیند اختلال ایجاد می‌کند و باعث رشد غیرعادی سلول‌ها در بدن می‌شود. هنگامی که سلول‌ها به طور غیر قابل مهار تقسیم می‌شوند، توده‌هایی به نام تومور را تشکیل می‌دهند.

🔰تفاوت شیمی درمانی با پرتو درمانی و رادیو تراپی ؟؟؟؟

تفاوت های شیمی درمانی و پرتو درمانی را بهتر بشناسید شیمی درمانی و رادیوتراپی (پرتو درمانی) از مؤثرترین روش های درمانی سرطان هستند. این دو روش با وجود تفاوت هایی که با هم دارند، هدف یکسانی را دنبال می کنند و آن هدف چیزی نیست جز از بین بردن سلول های سرطانی. روش های متعددی برای درمان سرطان وجود دارد که پزشک بسته به نوع سرطان، تشخیص سرطان و شرایط ویژه بیمار از جمله شرایط جسمانی، سن و … بهترین گزینه را برای درمان و بهبودی بیمار تجویز می کند. گاهی اوقات متخصص انکولوژی ممکن است دو روش شیمی درمانی و رادیوتراپی را با هم توصیه کند، چرا که حمله همه جانبه برای از بین بردن سلول های سرطانی منجر به افزایش کیفیت زندگی بیمار خواهد شد. در ادامه، به بررسی تفاوت های شیمی درمانی و رادیوتراپی به عنوان رایج ترین روش های درمان سرطان، خواهیم پرداخت. تفاوت عمده بین شیمی درمانی و رادیوتراپی، در روش انجام آنها است. شیمی درمانی نوعی از درمان سرطان است که در آن به بیمار داروهای خاص، برای از بین بردن سلول های سرطانی داده می شود، در حالی که رادیوتراپی یا پرتو درمانی نوعی از درمان سرطان است که در آن به تومورهای سرطانی اشعه با دوز بالا تابانده می شود. شیمی درمانی دارویی است که برای از بین بردن سلول های سرطانی به فرد بیمار داده می شود. داروی شیمی درمانی معمولاً از طریق دهان به بیمار داده می شود و یا از طریق انفوزیون به داخل رگ بیمار تزریق می شود. انواع مختلفی از داروهای شیمی درمانی وجود دارد. پزشک شما می تواند موثرترین آنها در درمان سرطان شما را تجویز نماید. شیمی درمانی بسته به نوع داروی دریافتی می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد.پرتو درمانی در واقع تاباندن مستقیم مقادیر زیادی از اشعه رادیویی به تومور می باشد. این پرتوها آرایش DNA تومور را به هم ریخته و باعث کوچک شدن یا مرگ آن می شوند. این نوع درمان سرطان، عوارض جانبی کمتری نسبت به شیمی درمانی دارد، زیرا تنها یک بخش از بدن را هدف قرار می دهد. این موضوع می تواند یکی از تفاوت های شیمی درمانی و پرتودرمانی باشد.

🔰حال به  بررسی نظرطب سنتی به تشخیص ودرمان سرطان می پردازیم:

درنگاه طب سنتی عامل سرطان را احتباس مواد زائد و عدم خروج آنها و به هم ریختگی نظام سلامت بدن میدانند.

درشیمی درمانی باایجادحرارت بسیاربالا سعی درخروج ودفع این مواد محبوس دربدن رادارندوعلت بسیاری ازعوارض پس ازشیمی درمانی همچون سستی بدن .تحلیل رفتن توان بیماروریزش موو….نیزهمین است . زمانیکه فضولات دربدن انسان زیادشودبدن به اجبارحرارت رابالامی برد تا دفع فضولات انجام دهد زمانیکه حرارت بدن بالارود این فضولات تحلیل رفته وبه سمت خروجی های بدن فرستاده میشوند مثل کبد ، معده و روده ها ، کلیه هایا مثانه زمانیکه فضولات به سمت خروجی ها یا نواحی پوستی فرستاده میشود(کیست های چربی که درزیر پوست تشکیل میشوند) اگرحرارت به اندازه ای نباشدکه بتواند این مواد را دفع کند این ماده غلیظ شده و سفت میشود تا بتواند باحرارت بالاتر آن رادفع کند زمانیکه افرادآب زیاد میخورند  بدن هیچگاه فرصت ایجاد این حرارت ودفع فضولات راپیدا نخواهد کرد درنتیجه بدن روز به روز برای کوچک کردن این مواد مجبوراست حرارت را بالاتر برده تا دفع آن کند که باعث غلیظ تر شدن آن می شود که در مرحله بالا تر این غده ها خشک شده و تبدیل به توده های بدخیم می شود و دیگرتحلیل نمیرود تحلیل نرفتن این مواد باعث بروز انواع سرطان های بدخیم و سرایت کردن به اعضای دیگر می شود و فضولات از بدن خارج نمیشود و فرد مجبوربه جراحی میشود.

در این بحث هدف ما مراحل اولیه سرطان است که بتوان مواد را تحلیل ببرد و نضج (پختگی)داده و سپس دفع کند به همین دلیل ما اینجا به حرارت غیرغریزی نیاز نداریم حرارت غیرغریزی باعث خشکی بیشتروسفت شدن مواد میشود همانند غذا زمانی که شعله زیر دیگ روشن شود اگر حرارت بالا داده شود باعث سوخته شدن غذا می شود و مجبوریم غذا را در مرحله اول حرارت داده و در ادامه با شعله ملایم به سمت پختگی ببریم در بدن هم ما برای پخته شدن مواد و فضولات نیاز به یک حرارت ملایم داریم . ما باید در اینجا از گرمیجات وسردیجاتی استفاده کنیم که بتواند ماده را تحلیل ببرد نه اینکه باعث سفتی وخشکی شود.

🔰علت های ایجاد حرارت غیر غریزی:

یکی ازعلت های ایجاد حرارت غیر غریزی دربدن نجویدن غذاست یکی از مستعدترین افراد در ابتلا به سرطان افرادی هستند که غذایشان را خوب نمیجوند وقتی غذا خوب جویده نشود غذای نجویده وارد معده میشود معده قادر به هضم آن نیست آن را در روده میریزد و در هنگام خوردن وعده بعدی غذا این سفتی ها در روده میماند و چون روده قادر به جذب آن نیست فضولات جذب (زمانی که فضولات راه جذب ندارند تبدیل به بلغم میشود) اکثرافرادیکه یبوست  یا گرگرفتگی دارند به همین دلیل (اضافه فضولات جذب نشده دریک جای بدن )است.

🔰چه بیماری های دیگری هست که برای آن از شیمی درمانی استفاده می شود ؟

برخی از داروهای شیمی درمانی در درمان بیماری های دیگر مفید می باشند که این بیماری ها عبارتند از : بیماری های مغز استخوان بیماری هایی که بر مغز استخوان و سلول های خونی تاثیر می گذارند ، ممکن است با پیوند مغز استخوان که به آن پیوند سلول بنیادی گفته می‌شود درمان شوند. شیمی درمانی اغلب برای آماده سازی برای پیوند مغز استخوان استفاده می شود . اختلالات سیستم ایمنی بدن دوزهای پایین داروهای این روش می تواند به کنترل سیستم ایمنی بیش فعال در برخی بیماری ها مانند لوپوس و آرتریت روماتوئید کمک کند .

🔰مکانیزم شیمی درمانی چیست ؟

مکانیزم شیمی ‏درمانی استفاده از داروهای ضد سرطان است. این داروها پس از ورود به خون به تمام بدن مسافرت کرده و تمام سلولهای بدخیم چه در محل اولیه تومور (مبدا) و چه در مناطق انتشار یافته (متاستاز) را نابود میکنند. شیمی درمانی میتواند بتنهایی تزریق شود (داخل ورید بهصورت سرم) یا اینکه همراه با داروهای دیگر (مانند داروهای هدفمند مثل هرسپتین) قبل یا بعد از عمل جراحی، همراه با رادیوتراپی و یا بعد از آن انجام شود. بسته به نوع بیماری، بیمار یک یا چند دارو را دریافت می‏کند. این داروها به سلول‏های سرطانی حمله کرده و باعث توقف رشد آنها می شوند ولی ممکن است به سلولهای سالم  بدن نیز آسیب کمی برسانند که اجتناب ناپذیر است.

🔰شیمی ‏درمانی چگونه عمل می‏کند؟

به ‏طور معمول سلول‏های بدن در یک مسیر کاملا کنترل شده رشد می‏کنند و تقسیم می‏شوند ولی سلول‏های سرطانی بی‏قاعده و بدون هیچ کنترلی و خیلی سریع رشد کرده و تقسیم می‏شوند. داروهای شیمی‏درمانی قادرند سلول‏هایی که سرعت رشد بالایی دارند را تخریب کنند و با کاهش سرعت رشد و تخریب سلول‏های سرطانی، علائم مربوط به سرطان به سرعت تخفیف می‏یابد.

شیمی درمانی از راه‏های مختلفی سلول‏های سرطانی را تحت تاثیر قرار می‏دهد:

قسمتی از سلول سرطانی را تخریب می‏کند

رشد سلول سرطانی را متوقف می‏کند

غذای لازم برای سلول سرطانی را قطع می‏کند

 

🔰روشهای مختلف شیمی‏ درمانی:

داروهای شیمی درمانی به چندین صورت تجویز می‏شوند

روش تزریق عضلانی یا زیر پوستی یا بهطور مستقیم داخل مایع مغزی- نخاعی

روش تزریق داخل ورید که از طریق آنژیوکت و یا از طریق یک پورت در وریدهای مرکزی بدن تجویز می‏گردد

روش تزریق داخل شریان که داروی شیمی درمانی بهطور مستقیم معمولا در شریانهای تغذیه کننده تومور انجام می‏شود

روش خوراکی به‏صورت قرص، کپسول و یا مایع که بیمار می‏خورد

روش موضعی یا مالیدنی که داروی شیمی درمانی روی پوست بیمار مالیده می‏شود

در درمان سرطان پستان معمولا از روش تزریق وریدی یا خوراکی استفاده می شود.

شیمی درمانی با ایجاد حرارت های بالا که در طب سنتی جزو درجه چهار صفرا قرار می گیرد باعث سوزاندن این فصولات می شود برای مثال زمانی که آتش را بر یک چربی زیاد کنیم اول چربی ها رقیق می شوند بعد به حالت خشک شده و تفاله در می آیند بعد از مدتی که حرارت بیشتر شود باعث خاکستر شدن آن می شوند .

شیمی درمانی با حرارتی که ایجاد می کند باعث خاکستر شدن این مواد می شود و با دفع این فضولات از بدن باعث پاک شدن بدن از بیماری یا همان غده های سرطانی میشود .

🔰چه چیز هایی در طب سنتی اسلامی هست که پاک کننده بدن باشد و می توان جایگزین شیمی درمانی قرار داد ؟

به طور فهرست وار باید بگوییم که اموری که باعث پاک کنندگی بدن می باشند اعم است از :

سیب ،سیاهدانه . نوره . نمک . عسل . ژل رویال .  نخود . اسفند و سیاهدانه. حجامت . سیر. پیاز . دعاهای وارده . صدقه . گرسنگی . روزه . حمام آب بسیار گرم . ماساژ . ممنوعیت های غذایی .

قال امیرالمؤمنین علی (علیه السلام):

*عَلَیْکُمْ بِالتُّفَّاحِ فَکُلُوهُ فَإِنَّهُ نَضُوحُ اَلْمَعِدَةِ* بحارالأنوار ج۶۳، ص۱۷۸

بر شما باد خوردن سیب که معده را پاکیزه می‌کند.

بحمدلله در طب سنتی اسلامی” راهکارها و مواد موثر بسیاری در پیشگیری و کمک درمان و حتی درمانِ قطعیِ برخی سرطان‌ها مخصوصاً در مراحلِ غیر پیشرفته و ابتدایی” وجود دارد؛

راهکارهای پیشگیری ازجمله: اصلاح سبک زندگی، اصلاح تغذیه و مواردی چون: حجامت، فصد، ماساژ، حرکات اصلاحی و … و مصرف برخی  داروهای شاخصِ ترکیبی و یا واحد، غذاها و میوه‌های حاوی آنتی اکسیدان و…

اما!!!!

آنچه قابل تأمل و بسیار اعجاب انگیز هست، اثرات بی نظیرِ یک میوه‌ی بهشتیِ فوق‌العاده‌ایست که نه تنها در  مبحث پیشگیری از بیماری‌ها در زمره‌ی ضد سرطان‌ها به حساب می‌آید، بلکه خود” یک درمان کننده‌ی قوی ِ انواع سرطان‌‌ها خواهد بود؛ به نحوی که در دفعِ سلول‌های سرطانی نقش بسزایی دارد؛ از این رو یک *شیمی درمانیِ بی‌عارضه* و بسیار نافع به‌شمار می‌آید.

در کشورهایی مانند  آمریکا، آلمان، کانادا و… در یک برنامه منظم و پروسه ی زمانی مشخص به تعدادی از بیماران سرطانی، روزانه به اندازه 60 عدد سیب (میوه، آب میوه و سایر فرآورده ها..) داده شد و محققان در ادامه‌ی این تحقیق به چند خاصیت کم نظیر میوه‌ی سیب پی بردند:

*1_ آنتی‌پرولیفراتیو: مانع رشد سلول‌های سرطانی*

*2_ آپوپتوز: مرگ سلولی در سلول‌های سرطانی*

*3_ جلوگیری از سیگنال‌های بینِ سلولی در سلول‌های سرطانی*  که مانع از پخش‌شدنِ آنها میشود (محدود می‌کند و از بین می‌برد)

در این رابطه اگر برای بیمار سرطانی” رژیمِ سیب اعمال گردد به گونه‌ای که در زمان‌های شاخصِ طول درمان‌” که بنا به تشخیصِ حکیم تعیین میگرد، فقط میوه‌ی سیب استفاده شود، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر سلامت و بهبودیِ بیمار سرطانی خواهد گذاشت.

یکی از مکانیسم‌های اثر سیب در بدن، بهبود عملکرد دستگاه گوارش است؛ از آنجائیکه سوء هاضمه سبب باقی ماندن مواد سمی و فضولات در بدن شده و عدم تخلیه‌ی به موقعِ این فضولات” سبب مشکلات روده‌ای و در ادامه منجر به بیماری‌های وخیم دستگاه گوارش خواهد شد، مصرف مداوم سیب درختی به دلیل ملیّن بودن” سبب تخلیه‌ی مدفوع خشک‌شده از روده‌ها و رفع یبوست شده، گوارش را بهبود می‌بخشد.

به عنوان پیشنهاد برای شما، یک روش استفاده به این صورت است که برای افراد کهنسال و معده‌ی ضعیف، بایستی سیب رنده شده آماده کرد که هضم آسان‌تری داشته باشد و به همراه یک الی دو قاشق عسل میل گردد.

سیب تنوری (پخته شده در فر یا ظرف بدون آب) نیز جهت دفع کرم روده و اسهال خونی نافع است.

ابن سینا می گوید: اگر انسان غمگین باشد و حرارت بر مزاج غلبه داشته باشد، سیب در تعدیل حرارت و رفع غم و اندوه نفع دارد.

قال کاظم علیه ‌السلام: التُّفّاحُ يَنفَعُ مِن خِصالٍ عِدَّةٍ: مِنَ السَّمِّ ، وَالسِّحرِ، وَاللَّمَمِ يَعرِضُ مِن أهلِ الأَرضِ، وَالبَلغَمِ الغالِبِ، ولَيسَ شَيءٌ أسرَعَ مِنهُ مَنفَعَةً. کافی جلد۶، ص۳۵۵

سیب، برای درمان چند چیز سودمند است: مسمومیت، سِحر، جنونی كه از زمینیان پیش می‏آید، و بلغمی كه چیره شده باشد. هیچ چیز منفعتش سریع‏تر از این نیست.

✅سیاه دانه

گیاه سیاه دانه با خاصیت ضد بیماری در مهار سلول های سرطانی موثر می باشد. تیموکینون ماده فعال سیاه دانه است که خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی و ضد فعالیت سرطانی دارد. اثرات مثبت آن در درمان بیماری هایی از قبیل سرطان گزارش شده است. سلول های سرطانی که در مجاورت عصاره سیاه دانه قرار می گیرند توانایی تولید عامل رشد پروتئین فیبروبلاست (Fibroblast Protein) و کلاژنازپروتئینی (Collagenase Protein) را ندارند. این دو عامل ضروری برای رشد عروق خونی در تومور ها هستند و بدون حمایت عروق خونی یک تومور سرطانی نمی تواند رشد کند. لذا بررسی مطالعات مختلف انجام شده در زمینه استفاده از سیاه دانه به عنوان یک داروی گیاهی در کاهش اثرات ضد توموری و ضد التهابی گیاه سیاه دانه در درمان بیماری سرطان ضروری به نظرمیرسد.

این گیاه نزد اهل بیت(ع) در دسترس بوده و روایات متعددی از  آن بزرگواران در توصیه به مصرف آن برای درمان بیماریها در دست است

پیامبر بزرگوار اسلام(ص) درباره سیاهدانه می‌فرمایند: «الحبّة السّوداء شفاء لکلّ داء»؛ سیاه‌دانه دارویی مؤثر در برابر هر بیماری است

از امام جعفر صادق(ع) روایت شده که «اگر درمان مرضی را ندانستید، از سیاهدانه و عسل استفاده کنید»

امام رضا عليه السلام سياه دانه را باعث نابودي امراض مزمن دانسته اند و مي فرمايند: اروی عن العالم علیه السلام ان حبه السودا مبارکه یخرج الداء الدفین من البدن؛ امام موسی بن جعفر (علیه السلام) روایت شده است :که سیاهدانه مبارک است و بیماریهای مزمن راازبدن خارج میکند.( . فقه الرضا (ع)، ص 346)

آن حضرت در بياني ديگر از معجون سياه دانه و عسل به نيكي ياد كرده و از خاصيت شفادهندگي آن ستايش كرده و فرموده اند: أن حبة السوداء شفاء من كل داء إلا السام و عليكم بالعسل و حبة السوداء ؛ درسياه دانه شفاي هر دردي است مگر مرگ  و بر شما بادبه خوردن سیاهدانه وعسل(بحارالانوار.جلد59.ص227)

ازدیگرخواص سیاهدانه میتوان به مواردزیراشاره کرد:

✔️ درمان کننده سردرد (میگرن)

✔️ ضد کبد چرب و کمر درد و پا درد

✔️ بهبود سیاتیک و نیرومندی مفصل ها

✔️ پیشگیری کننده از رشد تومور و سرطان ها

✔️ بهبود بیماران سکته قلبی و مغزی

✴️ نحوه ترکیب :یک پیمانه سیاهدانه نیمکوب +۳پیمانه عسل باهم مخلوط نمایید

نوره

 

نوره:

استعمال نوره از آداب استحمام است ازاله ی موهای زائد یکی از موارد مهم در دفع غلبه_سودا است استفاده از نوره فقط مختص دوران قدیم نیست  نوره(واجبی) ترکیب خاصی از آهک و زرنیخ است  نوره فقط ازاله ی مو نمی کند بلکه پیشگیری کننده و درمان بسیاری از بیمارها وانواع سرطان هاست… سرطان تجمع سوداست…نوره دافع سوداست گذاشتن نوره به بدن هر هفته یا دوهفته یکبار یا نهایتا ماهی یکبار باعث تخلیه فضولات و سودای بدن شده از انباشته شدن سودا و‌سرطان پیشگییری کرده بدن را تطهیر و پوست را تازه میکند افرادی هستند که بعد از نوره گذاشتن جوش میزنند این نشانه ی خوبی است فضولات کبد و‌بدن از طریق این جوشها تخلیه شده و کبد پاک میشود و از لک های آینده پیشگیری میکنداما اگر دوست ندارید جوش بزند میتوانید نوره را با گلاب مخلوط کنید بجای اب و بعد از نوره روغن بنفشه زیتونی بمالید.ازفوایددیگرنوره:

️تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت قوای جنسی خانمها و آقایان

تقویت کمر مردان و زیاد شدن آب کمر

رفع بوی بَد بدن

بسیار مفید برای بیماران دیابتی

مفید و درمان برای رماتیسم

نمک:

نمک به دلیل دفع رطوبات وپاکسازی فضولات نقش بسیاری دردرمان وپیشگی انواع سرطان هاایفامیکند.طبع نمک گرم و خشک است و در درجه دوم بوده و میانه است. تحریک کننده اشتهاست. محلل و از بین برنده و تحلیل برنده مواد زائد و مخصوصا بلغم‌ها و رطوبت‌های غیر طبیعی است.كسانی كه مزاج‌های سرد و بلغم اضافی دارند، وقتی نمک استفاده می‌كنند برای آنها مفید یا انرژی بخش است و برخی از مشکلاتشان را کاهش می‌دهد.درباره خوردن نمک مخصوصاً قبل و بعد از غذا در روایات بسیار تأکید شده است ولی متأسفانه امروزه برخلاف روایات توصیه به مصرف نکردن نمک می‌شود، از طرف دیگر نمک موجود در بازار فاقد بسیاری از مواد مفید است و ید موجود در آن‌که به‌طور مصنوعی اضافه‌ می شود و به‌خوبی جذب بدن نمی‌شود و نیاز به ید را تأمین نمی‌کند، بهترین نمک، نمک دریاست که دانه‌های ریزودرشت دارد و در درجه بعد سنگ نمک خوب است.

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند:  «ای علی غذا را با نمک شروع کن و پایان بده، زیرا کسی که با نمک شروع کند و پایان دهد معاف می‌شود از هفتاد و دو نوع بلا ازجمله از این بلاها جنون ,جذام و پیسی است.»

امام علی(علیه السلام):

خوراکتان را به خورن کمی نمک آغاز کنید و با خوردن نمک پایان دهید که اگر مردم خاصیت نمک را می دانستند آن را بر پادزهر ترجیح میدادند و هرکه غذایش را با نمک آغاز کند خداوند هفتاد درد را از او دور سازد که جز خداکسی آنها را نداند.

امام کاظم علیه السلام: سفره ای که در آن نمک نباشد، بی برکت است. آغاز کردن غذا با نمک، برای تندرستی، بهتر است.

منظور از نمک، نمک های طبیعی (نمک دریا) می باشد، نه نمک های مضر امروزی

ژل رویال:

ژل رویال که به آن در فارسی شاه انگبین میگویند ماده ای است که به وسیله یک جفت غده مغزی زنبوران کارگر پرستار معمولا در سنین2تا12روزه گی ترشح شده و مورد استفاده ملکه در تمام طول عمر و نوزادان زنبور در مراحل اولیه رشد قرار میگرد.

ظاهر ژل رویال:

ژل رویال ماده ای است ژلاتینی سفید رنگ مایل به زرد روشن،کلوئیدی و چسبناک.در آب حل شده و کمی کف تولید میکند آن داری خاصیت اسید ی است.درنسخه های طب سنتی ازژل رویال به عنوان معجزه درمان سرطان یادشده

خواص کلی ژل رویال:

جلوگیری از آلزایمر

جوانی و شادابی پوست

تقویت استخوان و نیروی بدن

آرام بخش

پیشگیری انواع سرطان

درمان کننده نا_باروری و نازایی

درمان کننده زود انزالی و تقویت نیروی جنسی

مفید برای کم خونی

تقویت کننده سیستم دفاعی و ایمنی بدن

مفید برای کبد

رفع استرس و تپش قلب

نظیم کننده متابولیسم بدن

پیشگیری کننده از بیماریهای عفونی

نخود:

غلات وسبزیجاتی همچون باقالا،نخود،کرفس ،تره و… به دلیل خونساز بودن نقشبه سزایی درجلوگیری وبهبودسرطان هاوسایربیماری هادارند.

ازجمله خواص نخودمیتوان به مواردزیراشاره نمود:

سلامت گوارش

تنظیم قندخون

کاهش کلسترول

ضدسرطان

عضله ساز

تقویت ایمنی

سلامت اعصاب و…

ترکیب سیر رنده شده با عسل و نمک به نسبت مساوی روزی 21 قاشق مربا خوری . اسفند 120 روز صبح و شب یک قاشق غذا خوری .

✅اسفند و سیاهدانه:

یک درمانگر فوق تخصصی اکثربیماریهاست.

طبیعت اسفنددرجه دوم صفراست ایجاد اسهال ودفع اخلاط غلیظ و فاسد، مدر حیض، و محلل(تحلیل برنده) و مسکن است.

شیمی درمانی به دلیل حرارت بالا سوزانندگی دارد و صفرای درجه چهار است و علائمی از قبیل تشنگی ریزش مو و … به دلیل همین صفرای شدید و آتش است که بدن را به تحلیل می برد .

اسفند مسهل بلغم وسودا است . کاسرریاح.بازکننده انسدادهای قلبی ومغزی،مقوی اعصاب،معرق،ودرمان کننده سردی رحم پروستات احتلام فلج لقوه جنون فراموشی بیماری های سینه و…است همچنین برای افرادبلغم وسوداوی بسیارمفیدمیباشد.

ترکیب سیر و عسل و نمک:

سیر،عسل ونمک ازهدیه های بسیارباارزش وشگفت انگیز طبیعت هستند که برای هرکدام میتوان هزاران نمونه ازدرمان بیماری های مختلف راذکرنمود. از سال ها قبل و شاید از 1952 یعنی از حدود 40 سال قبل پزشکان روسی ازسـیر و عصاره سیر بر ضد تومور ها در انسان استفاده میکرده اند و نتایج موفقیت آمیزي داشته اند. در مورد جانوران آزمایشگاهی نشـان داده شده است که مصـرف سـیر تـازه جـانوران را در برابر ایجـاد و توسعه تومـور مصـون نگـاه می دارد و حـتی در برخی از آزمایش ها مصرف سیر رشد و توسعه تومور ایجاد شده را متوقف کرده وحتی برعکس نموده است

مصرف سیر تازه در رژیم غذایی انسان در یک آزمایش موجب شده است که سرطان هاي پستان بهبود یابد. در این مورد کارشناسان این شفابخشـی را مدیون ماده Allicin موجود در گیاه سیر می دانند. دانشمندان ژاپنی در آزمایش هاي متعددي با کمال تعجب مشاهده کرده اند که سیر و یا عصاره سیر به عنوان یک ضد اکسید کننده قوي در بدن انسان عمل می کند.

پیاز:

چراپیاز بایدهمسشه درسفره باشد؟

پیازخام یک آنتی بیوتیک بسیارقوی است وبرای افرادسرماخورده بسیارمفیدمیباشد.همچنین ازلخته شدن خون وتجمع پلاکت های خون جلوگیری می کند.

پیازخام بیشترحالت دارویی دارد وکیفیت های گرم وخشکی بدن راافزایش میدهد.پیاز به خاطر داشتن کوئرستین و آرام‌بخش طبیعی باعث آرامش اعصاب و تقویت اعصاب است.لذا کسانی که اعصاب ضعیفی دارند و همچنین اشتهای آنها هم کم است
می توانند در کنار غذا از آن استفاده کنند.

حجامت:

حجامت دررفع ودرمان بیماری هاکه به دلیل غلبه ی اخلاط سوخته وناتوانی بدن دردفع این مواد به وجودآمده نقش به سزایی دارد.

حجامت دراسلام بسیارتاکیدشده وجایگاه ویژه ای داردودراین زمینه احادیث فراوانی بیان شده.

امام رضاعلیه السلام لفظ شفارابرای حجامت بیان کرده اندوفرموده اند :قطعادرحجامت شفامیباشد.

پیامبر(ص)میفرمایند:شفای امت من درسه چیز است

آیه ای ازکتاب خداوند یا لعقه ای عسل(که به اندازه یک انگشت میشود)ودرتیغ حجامت

حجامت باعث تخلی وخروج فضولات از عضو بیمار و بهبود و سلامت فرد میگردد.

ماساژ:

دلک وماساژازسنت های قدیم می باشدکه دراسلام بدان توجه خاصی شده وخواص بسیاری برای آن ذکرشده

درروایت شده است که اگر چیزی دربدن باعث زیادشدن وافزون شدن(نیکی وخیر)باشداین زیاده به وسیله غمز(فشاروماساژ)ولباس نرم وبوی خوش وحمام میباشدواگرمرده ای راغمزدادیدوزنده شد تعجب نکنید.

حمام :حمام از کلمه ی حمیم(آب داغ)گرفته شده

حمام رابه جهت آب گرم ویابه جهت اینکه سبب عرق کردن است حمام میگویند.

حمام داغ ازبین برنده بلغم است وبلغم ریشه ی بسیاری ازبیماری هاست.

امام علی (ع)فرموده اند:چه خوب خانه ای است حمام انسان را یاد آتش می اندازد و چرک وکثیفی را می برد.

سفارشات ائمه معصومین (علیهم السلام) نشان میدهد که بهترین حمام ها گرم ترین حمام هاست.حمام های امروزه این خصوصیات را ندارد و بعضا تا زمانی که حمام به گرمای اصلی خود برسد فرد از حمام خارج شده وبدن نمی توان فضولات را با آن حرارت جزئی خارج کند.
درمان بدون دارو

درمان بادعا:

امام صادق(ع)میفرمایند:ذکر اهل بیت ذکرخداست.کسی که مارایادکندخدارایادکرده وکسی که دشمنان مارایادکندانگارشیطان رایادکرده.ذکراهل بیت شفای دردهاست ورفع وسوسه شیطان.

ذکرحولقه (بدون علی العظیم):گفتن آن شفای77بیماریست که کمترینش هم وغم است.درروایت آمده گفتن 70باماشاالله لاحول ولاقوه الابالله 70بلارادورمیکند.

عوامل موثربرذکرحولقه:

1)شخص گوینده(نفس او)

2)زمان گفتن ذکر(سجده آخر نمازشب وبعدازنمازصبح)

3)طریقه گفتن مطابق باروایت

4)تعدادگفتن طبق روایت

درروایت آمده دعابیماری منجربه مرگ رابرمیگرداند.دعاقضارابرمیگرداندهرچندحتمی باشد.

وظیفه بیمار:

شرط استجابت دعاتسلیم امرالهی ورضایت به خواست واراده ی حق تعالی است.

فردی که بیمارست نخست ازگناهان ومعتصی به بارگاه خداوندمتعال اظهارندامت وتوبه کندزیرابرخی ارمصایب ورنج های انسان براثرگناهان دانسته وندانسته ی اوست

چندختم مجرب جهت بیماری های صعب العلاج:

خواندن 70مرتبه سوره حمدبالای سربیمار بسیارنافع است.

خواندن ذکریونسیه به مت سه روز

به این ترتیب که

*ختم سه روزه ی سوره ی (شمس)

روش خواندن این ختم که ازمرحوم لواسانی نقل شده است بدین صورت است:

1)این ختم باید حتما از چهارشنبه تاروز جمعه(سه روز)خوانده شود.

2)زمان خواندن این ختم هنگام طلوع آفتاب است.

3)برای ادای این ختم باید درزمان مذکور به سجده رفته سه بارسوره شمس رابخواند

4)سپس هرباردرهنگام رسیدن به آیه ی شریفه ی زیر باید حاجت خود را درذهن تصورنمود.برای افرادی که شفای بیماررا طلب دارند باید همان حاجت را ازخدا بخواهند.

(فالهمها فجورها و تقواها)

نکته:مرحوم لواسانی این ختم را راهی قطعی در رسیدن به حاجات وخواسته های مهم دانسته.

ختمی دیگر:

*ابتدا دورکعت نمازحاجت خوانده شود درهررکعت سوره (حمد )و(توحید )خوانده شود

2)سپس باید صد مرتبه صلوات فرستد.

3)درادامه ابتدا هزارمرتبه ذکر(یاالله)

4)سپس هزار مرتبه(یاهو)

5)وسپس هزارمرتبه ذکریونسیه (لاا له الاانت سبحانک انی کنت من الظالمین)خوانده شود وسپس صد مرتبه صلوات فرستاده شود

وسپس فرد  حاجت خود را بیان کرده و اگردرشب اول جوابگونبود درشب دوم وسوم نیز تکرارنماید.

دعاها وختومات زیادی درباب شفا و درمان انواع  بیماری ها درکتب مختلف واردشده که میتوان دردرمان بیماری ها ازآنهاا ستمداد جست که انشاالله نافع است .

صدقه:

امام صادق (ع)میفرمایند:بیماران خودرا با صدقه مداوا کنید و بلا را با دعا دفع نمایید  ونزول رزق را به وسیله صدقه بطلبید،زیرا که صدقه رزق را از میان دوفک هفتصد شیطان که همگی مانع وصول آنند رها میسازد و هیچ چیز برشیطان سنگین تر از صدقه بر مومن نیست و صدقه پیش از آنکه در دست بنده واقع شود در دست خداوند تبارک وتعالی قرار میگیرد.

و در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده که فرمودند:صدقه دفع بلای قطعی میکند،پس با صدقه درمان کنید بیمارانتان را.

روزه و گرسنگی کشیدن :

رعایت نکردن برخی دستورات سفارش شده مثل خوب نجویدن غذا.تندخوری.برهم خوری. زیادخوردن آب خوردن بین غذا و… باعث هضم نادرست وایجاد حرارت غیرغریزیدرمعده وروده ودرنتیجه حبس فضولات وغافل شدن روده ازجذب مواد به دلیل رسیدن وعده جدید غذایی ودرآخرحبس فضولات دریک قسمت ازروده میشودکه سبب یبوست وانواع بیماری های صعب العلاج میشود..روزه داری وگرسنگی کشیدن فرصت هضم ،جذب ودفع  خوب غذارابه بدن میدهد.

سرطان ها زمانی که بدن رابدون غذا ببینند ناچاربه سراغ فضولات ذخیره شده رفته وازآنها تغذیه میکنند درنتیجه فضولات کوچکترمیشوند.راه خروجی برای این موارد

اکثراراه هایی است که به سمت خون میروند.مثل حجامت،ایجاد تعریق بالا،ورزش کردن(افراد ورزشکار دیرترمبتلا به سرطان میشوند چون فضولات بدنی آنها از راه تعریق دفع میشود.)

 

🔰رژیم 120روزه شیمی درمانی

بهتر است در این مدت مطابق با فصل یک رژیم گرفته شود با در نظر گرفتن شرایط فصلی و آداب اسلامی

دربالاتراشاره کردیم که مادرماه بدن راازماده ی غذایی منع میکنیم(یعنی چیزی که نیازبه هضم داشته باشد)برای همین است که فرصت هضم به بدن میدهیم.میوه جات به بدن فرصت هضم میدهدوخودنیز هاضوم است یعنی غذایی به بدن نداده که نیازبه فعالیت داشته باشد.برای اینکه بدن هم گرسنگی راتحمل کندوهم فرصت هضم ودفع فضولات راداشته باشد مامیوه رادررژیم جایگزین غذامیکنیم

مثلا به فردپیشنهاد میکنیم که بجای 16ساعت گرسنگی ومصرف دو وعده غذا21روزگرسنگی بکشد و غذایی به بدن بدهدکه نیازبه هضم نداشته باشد مثل سیب انگورانار(تمامی میوه های سفارش شده منظورخودمیوه است واصلا آب میوه موردتاییدنیست)وقتی ازمیوه ها نام میبریم مشتقات میوه هم میتوان درکنارمیوه استفاده کردمثلا دررژیم انگورانگورمیتوان ازمویز شیره انگوراستفاده کرد ولی نه اینکه آب میوه رابگیردآآب میوه مضروبرای بیماری خطرسازاست چه آب میوه وچه هرنوع مایعات حتی آب زیراباعث افزایش رطوبت میگرددوعلت فضولات رطوبت است.درصورت تشنگی میتوان ازخودمیوه یامشتقات آن استفاده کرد(انگوردررفع تشنگی بسیاموثراست هرچه فردبیشترتشنه شدبیشترانگوربخورد.یامیوه سیب که دررژیم آمده درکناراستفاده ازسیب میتوانیم از به سیبری گلابی ومیوه هایی که دراین دسته بندی آمده استفاده کنیم.یادرکنارانارمیتوان ازرب اناریامصرف اناربادانه وپیه انار.هرچندبتوان تمام میوه هارابانمک استفاده کرد تاثیربیشترداردافرادی که میخواهندازبدن دفع فضولات کنند تا70بارنمک مصرف کنندتاغده هاتحلیل برود(جنس غده ازچربیست)ونمک میتواندچربی راخودبه خودوبدون حرارت ازبین ببرد.

به همین خاطراست که وان نمک برای فردسرطانی بسیارمفیداست زیرافضولات کل بدن رابه سمت پوست جذب میکندوازطریق پوست و اعضای بدن دفع میکندمالیدن شیره انجیرروی کبددرمان بیماریهای کبداست(زیراباایجادخارش فضولات رابه سمت پوست کشانده وآنهارادفع میکند.حالادرهرعضوکه فضولات حبس شده مانمک راضمادمیکنیم یاشیره انگورروی آن ناحیه میزنیم. دفع فضولات یعنی دفع سرطان ازآن عضو

هوالشافی

✅پرهیزات و ممنوعیات:
سیب زمینی.مرغ.گوجه.رب گوجه.شکروقندسفید.

✅21روزاول:

مصرف دوسین(سیاهدانه وعسل)صبح ناشتا ودرطول روز هر6ساعت یک قاشق مرباخوری

سیب به عنوان وعده غذایی به همراه سیب میتوان از به،سیبری،گلابی خرماتوت خشک استفاده کرد.درصورت تشنگی ازمیوه هاودرمواقع ضعف درتمام120 روزمیتوان ازعسل خرما

سویق هاوشوربا(یک کاسه آش شور بدون گوشت همراه باسبزیجاتی مثل کدو.باقالا.کرفس.جعفری.تره.کمی سیاهدانه) به همراه نان جو.یانان خشک استفاده کرد.

نمک دریاهرروز به تعدادهفتادبارروی زبان گذاشته شود

عسل زیادمصرف شود

ژل رویال 30گرم در100گرم عسل مخلوط شده هر6ساعت یکقاشق مرباخوری میل شود.

نخودبه صورت سویق درطول روزبرای رفع گرسنگی بدون آب ومایعات خورده شود

جوشانده اسفندوسیاهدانه:یک قاشق غذاخوری ازهرکدام درسه لیوان آب جوشانده شده تایک لیوان تبخیرشود.یک استکان قبل ازخواب به همرته خرمایاعسل میل شود

نوره

هرسه روز یکباربه کل بدن گذاشته شوداگرباحناباشدمیتواندیک ساعت روی بدن بماند واگربدون حناباشدپنج دقیقه روی بدن بماندوپس ازشستن نوره حنابه مدت یکساعت روی بدن بگذارند.

این ضمادرامیتوان فقط روی موضع بیماری گذاشت اماضمادآن به کل بدن تاثیربیشتروبهتری دردرمان بیماری دارد.

ترکیب سیررنده شده بانمک وعسل:از7قاشق چایخوری تا21 قاشق چایخوری بسته به طبع بیمار درطول روزمصرف شود

ااسفندشسته شده(طریقه شستن اسفند:6بارباآب سرد و یک بارگرم شسته شده ودرسایه خشک شود)از40تا120 روزیک قاشق مرباخوری میل شود.هفته ای یکباربعدازمصرف اسفندسناجوشانده شودوبه صورت ناشتا مصرف شود.بعدازهر40روز یک حجامت عام بایدانجام داد

دستورات بالا درهر120روزبایدتکرارشودونکته مهم واساسی اینست که مایعات بایدبه شدت کاهش یاحذف شودودرصورت تشنگی ازمواردذکرشده ومیوه هااستفاده گردد.

✅پس ازپایان21روزاول

صبح ناشتا بعدازخوردن عسل وسیاهدانه وداروهای گفته شده که بایدناشتامصرف نمود میتوان  دروقت چاشت(10صبح)ازسوپ سبزیجات استفاده کرد.سپس برای میان وعده این دوره میتوان میوه انگوریاانارومشتقات آن بسته به فصل استفاده کرد

ودروعده افطار(عشا)بایدیک وعده غذاباگوشت(به صورت سوپ یاکباب شده )استفاده کرد.وسپس داروهای گفته شده وقبل ازخواب رامصرف کند.

✅21روزدوم

درین دوره نیزداروهارابه روال قبل ادامه داده ودرهنگام ضعف میتوان سویق، شورباسبزیجات،نان جو،نان خشک،میوه های گفته شده،عسل،پرهلو،قیصی و….که قبلاگفته شده استفاده کرد.

✅پس ازپایان 21روزدوم

صبح پی ازمصرف داروهای ناشتادروقت چاشت سوپ سبزیجات ومیان وعده های گفته شده(میوه وسویق و…)دروقت افطارکباب شده گوشت کبوترمیل کندوپس ازآن مصرف داروهای قبل ازخواب راانجام دهد.

✅21روزسوم

درین دوره هم هماننددوره دوم تمامی دستورات ورعایت پرهیزات گفته شده وترک مایعات بایدانجام گیرد.

✅پس ازپایان21روزسوم

پس ازمصرف داروهای صبح وخوردن سوپ سبزیجات فرددروقت افطارمیتوانداز غذاهایی مثل گوشت ونخود،گوشت ولوبیاوگوشت وعدس استفاده کند.

✅21 روزچهارم نیزبه روال قبل بایدتمامی دستورات درمانی انجام شود

✅بعداز21روزچهارم تاپایان 120روزنخوداب به رژیم غذایی اضافه میشود

روشپخت نخوداب:نخودراباآب ونمک پخته وبه آن روغن زیتون یاروغن بادام شیرین اضافه میکنیم

نکته مهم اینکه بایدنخوداب لعاب داشته باشد برای بیشترشدن لعاب نخوداب میتوان به آن کدواضافه کرد.

پس ازمصرف نخوداب دروعده چاشت میتوان درافطارازخورشت کرفس باگوشت استفاده کرد.

نکته مهم اینکه دراین رژیم بایدازعسل ونمک زیاداستفاده کرد

تمامی مواردطبق دستورگفته شده انجام شود.

درطول120روزباید3حجامت عام انجام شود یعنی هر40روزیکبار

مصرف حذف وبه جای آن ازمیوه هااستفاده شود

رعایت پرهیزات گفته شده ازمهم ترین عوامل بهبودی ودرمان است.

امتیاز کاربر: 3.44 ( 9 نتایج)

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

  1. عرض سلام ، ادب ، احترام ،خداقوت وتشکر از زحمات و مطالب ارزشمند اساتید بزرگوار، رژیم مطرح شده جالب بود،انشاءالله خداوند رحمان به اساتید محترم خیر کثیر عطا فرمایند وهمیشه سلامت و پیروز باشند.اجرکم عندالله

  2. سلام.
    ترکیب سیر رنده شده با عسل و نمک را نوشتید روزانه 21 قاشق مرباخوری ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا