جن و شیطانآداب زناشوییجن و شیطاندرمان بیماری ها

درمان خودارضایی

درمان خودارضاییmasturbatio

خود ارضایی انجام عملی توسط خود فرد برای رسیدن به اوج لذت جنسی وتخلیه منی را گویند، که برطبق آمیزه های اسلام حرام است و دراین قضیه تفاوتی بین زن ومرد وجود ندارد.

🚫🚫🚫😱😱🚫🚫🚫

خودارضایی ازمشکلات بزرگ جوامع امروزی است که می تواند زمینه ساز بسیاری ازمشکلات وبیماری های روحی و جسمی گردد.

با کمی تحقیق وصحبت باافرادی که به عنوان مربی ومسئول باجوانان ونوجوانان سروکاردارند، آمارتقریبی به دست می آید، که متاسفانه برطبق این آمار می توان گفت زمانی که درمحیط های مذهبی و بین جوان ها و نوجوان های خانواده های متدّین، میزان درگیری به خود ارضایی ۷۰ الی۸۰ درصد برآورد می شود، پس دربعضی ازجامعه های آماری این میزان گاها به صد درصدهم خواهد رسید.

⭕عناوین خود ارضایی:

-خودارضایی دربین مردها به استمنا

-خودارضایی در بین خانم ها به استشه‍ا گفته می شود.

💢💢بهتراست قبل ازصحبت درمورد خودارضایی کمی درمورد مبحث ارضا شدن، تولید منی و….اطلاعاتی کسب کنیم تا درک چرایی ومضرات خود ارضایی برایمان راحت تر باشد.

گفتیم خود ارضایی یعنی خروج منی توسط خود فرد، حال می خواهیم بدانیم منی چیست؟؟؟

⭕در تعریف طب سنتی اسلامی بیان شده که اززیادی فضولات هضم چهارم منی به وجود آمده و به بیضه ها فرستاده میشود.

-نکته: منظورازفضولات موادی که باید دفع شوند و دور ریختنی های بدن نیست. بلکه منی از بهترین خون ساخته می شود و از تمام اعضا بدن ماده ای برای تولیدش گرفته می شود به همین علت است که پس ازخروجش ازبدن تمام اعضا انسان ضعیف می شوند.

-نکته: منظورازهضم چهارم، یعنی شیرابه ی قوی که ازهضم غذابه دست می آید.

دراصل درساخت منی دماغ (مغز)، قلب وکبد نقش دارند:

-نعوظ ازقلب

-آب منی ازمغز

-شهوت ومیل ازکبد است.

-مقداری ازمنی درکبد ساخته می شود، اما مایع اصلی آن خون است که با موادی که از مغز، قلب و کبد آمده مخلوط شده و درکلیه ها هم کمی پخته شده و بعد از پختگی سفید رنگ می شود و به بیضه ها فرستاده می شود.

💢💢خروج منی یک امرغریزی و شریف است که اگر با استمنا و کار حرام طلب شود هدر رفتن تلاش تمام اعضای بدن واین ماده اصلی تولید شده از خون و مواد مهم بدن است و خارج کردن آن به صورت باطل گناه محسوب میشود.

⭕⭕زمانی که فرد به سن بلوغ و پختگی کامل برسد در بدن او نطفه تولید می شود، و به دلیل بالا رفتن حرارت، حجم آن بیشتر شده ودیگر بدن توانایی نگهداری آن را ندارد به همین علت عروق تحریک می شوند تا آن را از بدن خارج کنند، در بین پسر ها با احتلام و جنب شدن و در دخترها به واسطه ی حیض و خونریزی درعادت ماهیانه.

اما تا قبل از رسیدن به بلوغ فرد به علت اینکه رطوبت زیاد است و حرارت کم، نیازی به دفع ندارد.

 

✅✅علت های خودارضایی:

✔️مهم ترین علت بالارفتن حرارت و ازدیاد رطوبت است. زمانی که فرد دراوج حرارت قراردارد مانند قابلمه ای مملوء از آب است که روی حرارت قرارگرفته و باید این حرارت و امتلاء (پُری) قبل ازسر ریزشدن کاسته شود.

این بالارفتن حرارت می تواند از:

– مصرف بیش ازحد مایعات باشد که روطبت زمانی که وارد خون شود بدن برای دفع آن به دنبال راه خروج می گردد و چون یکی از راه های خروج خون در بدن منی است که از خون تشکیل می شود بدن زودتر از رسیدن به بلوغ و احتمام شدن آن را تشکیل می دهد برای همین بلوغ زودرس ایجاد می شود یعنی زیاد خوردن مایعات و بالا رفتن حرارت باعث بلوغ زودهنگام می شود .

-ازمشکل درکبد باشد کبد هایی که زیاد گرم شود باعث بالا رفتن زیاد حرارت شده و نیاز به تخلیه از راه منی دارد تا دفع این حرارت کند .

-گاه دیدین فیلم ها وعکس های تحریک کننده وباعث بالا رفتن حرارت می شود  و زودتر از رسیدن سن بلوغ حرارت به حد کافی رسیده و نیاز به دفع از راه منی پیدا خواهد کرد .

-گاهاً توهم و تصوریرسازی منفی در ذهن می تواند باعث بالا رفتن بارمنفی وقاعدتا بالا رفتن حرارت بدن می شود.

❌❌نکته بسیار مهم: به علت اینکه درخودارضایی فرد توسط خود و درواقع با خود ماسوری (تماس فرد با خودش) تخلیه می شود، بارمنفی بسیار زیادی در بدنش به وجود می آورد که می تواند حرارت شخص را خیلی بالا ببرد.

✔️یکی دیگر از علل مشکلات ماورایی است. مشکلاتی ازقبیل غلبه جن وشیطان. مانند:

-زمانی هایی که فرد کاملا برهنه می شود مخصوصا درحمام.

-خودماسوری هم یا جمله مشکلات ماورایی محسوب میشود، زیرا بارمنفی ایجاد می کند.

 

❓❓❓❓❓بسیاری از جوانان و نوجوانانی که به استمنا واستشها دست میزنند ، با سوالی بزرگ درذهنشان درگیرند. و سوالشان این است که مگر با اینکارتخلیه منی وحرارت بدن صورت نمی گیرد و این دقیقاهمان کاری است که افراد متاهل انجام میدهند،پس تفاوتش در چیست که حکم یکی حلال ودیگری حرام است؟؟؟؟؟؟

پاسخ این سوال باتوجه به مطالب بالابسیارساده است.

-انجام عمل حرام خودارضایی توسط افراد گرم وپرحرارت اتفاق می افتد. ولی چون تخلیه کامل نیست، موقتا حرارت کاهش می یابد اما دوباره با قدرتی بیشتربازمی گردد.یعنی حرارت دوچندان خواهدشد.

-ضمن اینکه درخودارضایی فرد تنها به فکرکاهش این حرارت و امتلاء است و سکون و آرامش عمیق و رضایت خاطر برایش مهم نیست.

-ونکته ی دیگر اینکه این عمل(حرام) با ترس ازخدا ومتوجه شدن دیگران وهمراه با استرس واضطراب است ومعمولا بعد ازآن احساس تنفر و انزجاربه همراه دارد، و به همین دلیل نه تنها کاهنده ی حرارت نیست بلکه به دلیل ایجاد بارهای منفی حرارت را دو چندان خواهد کرد

⭕⭕مویداین حرف آنجاست که تمام افرادی که دست به خودارضایی میزنند، دچار اعتیاد و ولعی می شوند که گاها به شهوت الْکَلْبیِه می رسند. یعنی به جایی می رسند که فقط شهوت سگانه (شبیه سگ) پیدامی کنند.

حال برعکس در رابطه ی حلال وجماع (خروج منی از راه حلال)، فرد تنهابه فکر کاهش حرارت نیست بلکه علاقه به طرف مقابل هم هست پس قطعا هردو جنس گرم (دو فرد گرم )نیستند و می توانند سبب کاهش حرارت یکدیگرشوند، ضمن اینکه هیچ اضطراب وترسی ازاین عمل دردل فرد وجود ندارد و چون تخلیه حرارت به واسطه ی شخصی دیگرانجام می شود بارالکتریکی منفی هم در کارنیست پس دفع حرارت کامل انجام میگردد و آرامش و سکونی برای فرد اتفاق می افتد.

👈👈پس می توان به راحتی نتیجه گرفت که درخودارضایی نه تنها کاهش حرارت وجود ندارد بلکه افزایش حرارت اتفاق خواهد افتاد ولی درازدواج وجماع تخلیه کامل حرارت و آرامش اتفاق می افتد، ضمن اینکه مزایای دیگری ازجمله افزایش نسل هم که ازسفارشات دین مبین اسلام و ازاهداف اصلی ازدواج است، هم اتفاق خواهد افتاد.

❌❌ازاین رو است که حکمی یکی حرام و دیگری حلال بیان شده است.

درمان خودارضایی

✅✅عوارض خودارضایی:

☑️زودانزالی در آینده اولین مشکلی است که برای فردی که خودارضایی می کند پیش خواهد آمد.

❌❌نکته بسیار مهم: هربار که خودارضایی انجام می شود، حرارت به طور موقت کم خواهد شد اما ازبین نرفته و با شدت بیشتری به صورت نزدیک شدن فاصله ی دو انزال یا کم شدن زمان انزال دوباره به سراغ فرد خواهد آمد.

☑️کم خون شدن:

در افرادی که خودارضایی انجام می دهند، چون دائما حرارت بالا و بالاترمی رود ، تولید منی بیشتراتفاق می افتد و چون منی ازخون تولید می شود، درصورت کثرت ممکن است کم خونی ازجمله عوارض آن باشد. یک دلیل دیگر هم دارد کم خونی از زیاد شدن رطوبت داخل خون است ولی منی از اصل خون تشکیل می شود یعنی زمانی فرد مایعات زیاد مصرف می کند بیشتر تحریک به دفع از جانب منی دارد و حرارت غیر غریزی او را تحریک به آب خوردن زیاد می کند و بدن چون روطبت زیاد را در خون تشخیص می دهد تحریک را بیشتر می کند و باعث استمناء می شود زمانی که استمناء انجام شد از خون کاسته و به جای آن رطوبت جایگزین می شود و حجم رطوبت بالا رفته ولی قوت خون پایین می آید که یکی از شایع ترین انواع کم خونی می باشد .

☑️بیماری های کبدی.

بیماری های کبدی در نتیجه ی حرارت اتفاق خواهند افتاد و ازجمله عواملی که حرارت را در کبد افزایش می دهد، خودارضایی است و این حرارت زمانی که با دفع منی ( یعنی جماع صحیح که آرام کننده کبد و کاهش دهنده حرارت است ) دفع نشود ایجاد بخارات و حرارت های بیشتر می کند و مشکلات کبدی بیشتر خواهد شد .

☑️ضعف عمومی بدن.

همانطورکه گفته شد، منی از تمام اعضاء بدن گرفته می شود و کثرت آن باعث ضعف و کم شدن قوت در بدن می گردد البته در طب سنتی ضعف را از حرارت می داند و هرآنچه که حرارت های غیر غریزی را زیاد کند باعث ضعف بیشتر می شود از همین رو عرض کردیم که جماع حلال کاهنده حرارت ولی استمناء زیاد کننده حرارت های غیر غریزی است برای همین افرادی که این حرارت را توسط دست خود در استمناء بالا می برند همیشه از این ضعف بر خوردارند بر عکس کسانی که جمع می کنند اگر درست تخلیه حرارت شوند و یک رابطه خوب با آداب صحیح داشته باشند همیشه با قوت و شاداب می باشند ولی بر عکس همان کسانی هم که ازدواج کرده اند اگر خوب تخلیه نشوند دچار همین ضعف ها شده و مشکلات افرادی که عادت به استمناء را دارند را دچار خواهد شد (آداب صحیح جماع در جلد3 وقایه آمده است حتما مطالعه فرمایید ).

☑️ایجاداعتیاد و ولع به انجام این کار.

به علت اینکه فرد با خود ماسوری وایجاد بار منفی تخلیه جنسی می شود، به طورکامل تخلیه نمی شود و حالت سیری پیدا نمی کند. به همین دلیل شبیه افراد معتاد به انجام اینکار وابسته می شود.

☑️افسردگی.

عدم تخلیه ی کامل حرارت و بالا رفتن بیشترآن باعث ایجاد صفرای شدید و درطولانی مدت سودا می گردد چون صفرای زیاد باعث سوختگی خون و تبدیل آن به سودا خواهد شد ، و فرد دچار افسردگی خواهد شد.

❌❌موید این حرف آنجاست که حدی که برای کسانی که زنا و یا استمنا انجام می دهند بیان شده، فلک کردن و شلاق زدن کف پاها بیان شده. زیرا این کار باعث تخلیه ی بارالکتریکی منفی ازبدن می شود.

الاستمناء باليد يوجب الغم و يضعف الشهوة و الانتشار، و قد كرهه الشارع صلّى اللّه عليه و سلّم. [1]

استمناء باعث ایجاد غم شده و شهوت را ضعیف می کند و قدرت دفع را کم به همین جهت از جانب روایت حرام دانسته شده است.

کسانی که استمناء می کنند باعث ورود شیطان به جسم شدن و تاثیرات ماورایی بر جسم آنها بیشتر خواهد شد از همین رو غم و اندوه ، وسواس، ترس ، استرس، نگرانی و تمام امراض روحی حتی افسردگی های شدید را در پی خواهد داشت .

افرادی که به استمناء عادت کردند بعد از ازدواج مشکلات زود انزالی ، کمی شهوت ، عدم نعوظ کامل را دچار خواهند شد .

یکسری دلایل و استدلال ها در آخر همین مقاله آورده می شود که تفاوت های آن را از کتاب های طب سنتی مورد بررسی قرار داده ایم حتما مطالعه فرمایید .

☑️ریزش موکه ازعوارض بالارفتن حرارت است.

☑️نوسانات خلقی تغییرات ناگهانی خلق و خو.

☑️حساسیت بیش از اندازه و زود رنجی.

☑️بی نشاطی وعدم اعتماد به ‌نفس.

☑️اضطراب

درمان خودارضایی

✅✅مزایای خودارضایی:

یکسری مزایادرطب امروزی برای خودارضایی دربانوان وآقایان بیان شده که بهتراست به نقد و بررسی آنها بپردازیم

👇👇👇👇

❌برای بانوان:

۱-کاهش نگرانی با جلوگیری از هرگونه باروری درهربارتخلیه ی جنسی.

-ابتدا باید بیان کرد که اتفاقا درافرادی که فرزند ندارند بیشترمیل به خود ارضایی وجود دارد، چون فرد تخلیه ی رحمی نشده و حرارت رحم همچنان وجود دارد.

در ادامه بیان این مطلب که فرزند آوری خود بهترین راه تخلیه حرارت در بانوان است خالی از لطف نیست.

ضمنا برای جلوگیری از فرزند آوری هم درطب سنتی اسلامی روشهای بی ضرری وجود دارند، که بتوان از آن ها استفاده کرد و با بهانه ی اینکه فرزند نمی خواهند از ازدواج و جماع سرباز نزنند.

۲-کاهش استرس و فشار‌های جنسی.

-ازجمله عوارض خودارضایی استرس و فشارهای روحی و روانی هستند که به علت عدم تخلیه صحیح حرارت و احساس ترس و اضطراب انجام این عمل برای فرد اتفاق می افتد. چطورمی توان با استرس از استرس گریخت؟؟؟

۳-فزایش آگاهی نسبت به مکانیسم ‌های بدن خود.

-درصورت ازدواج هم می توان به سیستم ومکانیسم بدن پی برد، این بهانه واهی تر از آن است که برای رشد به دنبال دلیل باشیم.

۴-کاهش و تسکین گرفتگی عضلات شکم و پرینه (مجموعه نواحی زیر ناف) در دوران قاعدگی.

-برای کاهش دردهای قاعدگی راه های بسیار وجود دارد، هم برای دخترا باکره وهم خانم ها که همه موثرهستند ونیازی نیست درصورت عدم ازدواج برای فرارازدردقاعدگی به چنین گناه بزرگی پناه برد.

۵-درمان سریع ‌تر عفونت‌های مجاری ادراری.

-این مبحث، یعنی بحث عفونت مجاری ادراری درطب سنتی اسلامی منسوخ است. زیراعفونت باید ازمجاری ادراری دفع شود و اینکه بیان می شود مجاری ادراری دچارعفونت شده اند به کلی اشتباه است.

علاوه بر این عفونت از مجاری ادراری اگر دفع شود خود ادرار آنتی بیوتیک شدید این عفونت ها می باشد و ما با استمناء باعث تحریک بیش از حد آن شدیم و برای همین بدن توان مقابله با اضافه ای که توسط استمناء به این مجاری ریزش می کند را نخواهد داشت. از جانب دیگر اکثر افرادی که استمناء می کنند دچار این عفونت ها می شوند و این موضوع در این افراد شایع تر است و این دلیل بسیار واهی می باشد.

بنابراین عاقلانه نیست برای چیزی که وجود ندارد، سلامت روحی و جسمی خود را به خطر بیا ندازیم.

۶-افزایش قدرت سیستم ایمنی.

-سیستم ایمنی بدن درصورتی بهبود می یابد که حرارت بدن در حد اعتدال باشد. و برطبق آنچه بیان شد، کاهش حرارت واین اعتدال امکان پذیرنخواهد بود مگر با ازدواج.

۷-بهبود کیفیت رابطه‌‌ی جنسی.

-کسانی که به خودارضایی دست میزنند به علت اعتیادی که برایشان به وجود می آورد و حرارتی که هر دفعه ازدفعه ی قبل بیشترخواهد شد، هرگز با ازدواج اغنا نخواهند شد.

در واقع یکی ازعوارض خود ارضایی، ناتوانی وعدم رضایت جنسی درزندگی مشترک است، پس نه تنها بهبودی در روابط ایجاد نخواهد کرد بلکه اگر ادامه پیدا کند سردی و بی میلی به همراه دارد.

 

 ❌❌دربین آقایان:

۱- افزایش کنترل فرد بر انزال و درمان زود انزالی.

-برخلاف آنچه بیان شده، یکی ازعوامل زودانزالی، خودارضایی است.

زیراهردفعه که خودارضایی اتفاق می افتد، آرامش وکاهش حرارت موقت اتفاق می افتدا ما چون تخلیه کامل نیست، دردفعات بعدی حرارت بالاتر رفته و فاصله ی بین دوانزال و زمان نعوظ کمتر و کمتر خواهد شد. درنتیجه خودارضایی هیچ کنترلی درانزال رایجاد نکرده و نه تنها درمان نیست بلکه علت زودانزالی هم هست.

۲-کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات.

علت اصلی پروستات برگشت منی به غده پروستات است و اگر کسی تحریک منفی ایجاد نکند یا با وسائل جلوگیری باعث برگشت منی نشود پروستات نمی گیرد حال اینکه با استمناء هم حرارت غیر غریزی و هم دفع نشدن کامل منی برگشت بیشتر می شود و علت بیشتری برای ایجاد پروستات است پس چرا بعضی از محقیقین توصیه به این کار کرده اند جای سوال است .

۳-افزایش کیفیت اسپرم و افزایش تحرک سلول‌ها.

حرارت زمانی که از حد طبیعی خودش خارج شود و حرارت های غیر غریزی بر بدن بار شود باعث سوختگی خون و اسپرم شده و تبدیل به سودا خواهد کرد و از همین رو باعث از بین رفتن کیفیت و شکل مناسب اسپرم خواهد شد برای همین افرادی که استمناء نکرده اند بهترین اسپرم ها را دارند چون حرارتی آنها را نسوزانده است و برای فرزند آوری اسپرمی با آرامش و به دور از سوختگی و حرارت های اضافی را خواهند داشت .

۴-افزایش کیفیت رابطه با طولانی ‌تر کردن مدت زمان مقاربت.

-ابتدا باید بیان کرد که با انجام استمنا نه تنها مدت زمان مقاربت طولانی نخواهد شد، بلکه قطعا چون دفع به صورت کامل انجام نمی شود، فاصله با مقاربتهای بعدی و زمان آن کمتراز قبل خواهد شد و اگر به عادت تبدیل شود به باز شدن سریع خروجی منی منجرمی شود و فرد حرارت بالا او را تحریک کرده و باعث تخلیه سریع تر خواهد شد .

یکی از امور که در کم کردن شهوت مردان اثر زیادی دارد عادت کردن به استمناء است که عملی حرام می باشد و کسانی که در دوره های قبل از ازدواج عادت به این کار کرده اند بسیار شهوت کم و بسیار در ارتباط زناشویی به مشکل بر خواهد خورد.

قال الأطباء: الاستمناء باليد يوجب الغم و يضعف الشهوة و الانتشار، و قد كرهه الشارع صلّى اللّه عليه و سلّم. [2]

❌❌نکته:اگراین عمل دائما تکرارشود، تحریک زیاد باعث بازشدن خروجی دراین قسمت شده و دراصطلاح شلی عضلات به همراه خواهد داشت، تا جایی که اگر ادامه پیدا کند، امکان اینکه فرد تنها با لمس درثانیه های اول دفع منی داشته باشد،هست.

۵-کاهش میزان استرس و افسرگی.

-نیازی به توضیح نداردهمانطورکه قبلا اشاره شد، افسردگی ازعوارض اصلی خودارضایی است.

۶-بهبود کیفیت خواب در افراد با اختلالات خواب (همچون اینسومنیا یا بی‌خوابی).

-برای بهبودکم خوابی که ازعوارض حرارت بسیار زیاد و خشکی مغزاست، راههای بسیارآسان تری هم وجود دارد و نیازی به چنین رفتاری نیست. با استفاده ازسرکه، هاضوم، حجامت و….می توان به راحتی کاهش حرارت داد و با خواراکی هایی مانند عسل و روغن کنجد یا گذاشتن گل محمدی دربالش یا استشمام عطرگل محمدی کیفیت خواب را بهبود بخشید.

علاوه بر این اگر بدن نیاز به دفع داشته باشد که خواب را آرام کند خودش در خواب دفع منی خواهد کرد توسط احتلام که نه تماس دست می خواهد که بار منفی ایجاد کند و نه فعل حرامی انجام داده است .

اگر فردی استمناء کند نه این که حرارت تخلیه نمی شود بلکه زیاد تر هم می شود همانطور که جوانان امروز مراجعه زیاد دارند و شکایت می کنند از اینکه هم جوش صورت دارند و هم مبتلا به استمناء شده اند .

این به این دلیل است که در تخلیله در جماع حلال فرد از رحمی استفاده می کند که تمام بار های الکتریسیته منفی را از بدنش خارج کرده و خود باعث آرامش برای بدن می شود و دیگر اینکه از زمان شروع رابطه تا زمان انزال فرد تلاش بسیار می کند و حرارت قلب بالا رفته تمام فضولات را توسط عرق از بدن دفع می کند ولی در استمناء هم با دست خود باعث استکاک و بالا رفتن حرارت و بار الکتریسیته خواهد شد و هم تحرکی دراین کار نخواهد داشت و بسیاری از مشکلات دیگر که خواهد آمد.

نکته مهم : در روایات بسیار آمده که خداوند در حرام شفا قرار نداده است اگر فرد اعتقاد به این دارد که خدا شفا دهنده و آرام کننده قلوب است پس بداند که خود او می فرماید در حرام شفا قرار نداده ام پس استمناء که فعل حرامی است و مغضوب خدا و شاد کننده شیطان است برای هیچ دردی درمان نیست و هیچ منفعتی نخواهد داشت . خداوند در هیچ حلال و مستحبی ضرر قرار نداده و هیچ حرامی را هم منع نکرده مگر اینگه مضر بدن انسان بوده است .

 

✅✅پیشگیری خودارضایی:

☑️درصورت وجود شرایط ازدواج بعد از پیدایش بلوغ و درصورت نداشتن شرایط عفت پیشه کردن ازکلیدی ترین پیشگیری ها برای افراد است.

☑️منع مصرف مایعات یا مصرف آن به همراه خرما.

با مصرف مایعات وآب بیش ازحد نیاز بدن چون معده سرد می شود حرارت کبد بالا خواهد رفت و مشکلات وعوارضی ازجمله افزایش میل و شهوت که ازحرارت کبد است، می شود. که در صورت عدم آگهی و یا نبود شرایط ازدواج به سمت خود ارضایی سوق داده خواهد شد.

☑️انجام حجامت.

درصورت امتلاء و پُری انجام حجامت می تواند به راحتی هم حرارت راکاهش دهد وهم پُری و امتلاء را از بین می برد. مانند زمانی که که مقداری از آب یک قابلمه ی درحال جوش را برمیداریم و شعله ی اجاق گاز را هم  کم میکنیم. دراین صورت محتویات این قابلمه سکون پیدامی کند.

☑️انجام فصد.

انجام فصد هم مانند حجامت بسیار در کاهش حرارت موثر خواهد بود، البته اثراتی به مراتب قوی ترازحجامت خواهد داشت.

❌نکته: فصد برای افراد زیر۱۸سال توصیه نمی شود و برای بقیه افراد هم باید با تجویز وزیر نظر طبیب باشد.

☑️خوب جویدن غذا.

اگرغذا خوب جویده نشود یا درست هضم نگرد دباعث بالا رفتن فعالیت معده، تشنگی و درخواست بیشترآب و به طبع آن سردی معده خواهد شد . سردی معده وضعف هضم ازعوامل بالا رفتن حرارت بدن و کبد خواهد بود.

☑️پرهیز از خوردن گوشت قرمز وغذاهای گرم به صورت افراطی درسنین بلوغ.

☑️استفاده ازسرکه بعدازغذا که کاهنده ی بسیارعالی برای حرارت است.

☑️استفاده ازحنا مخصوصا در خانم که کاهنده حرارت است.

☑️دوری از دیدن تصاویرتحریک آمیزکه متاسفانه این روزها به راحتی دردسترس عموم هست.

☑️برهنگی کامل اکیدا ممنوع خصوصاً در حمام تاثیر جن زدگی نسبت به انسان کاملا برهنه زیادتر است.

☑️ترک تنهایی در هنگام خواب یا بیداری همانطورکه درروایت هم تنها خوابیدن درخانه منع شده است.

☑️نپوشیدن لباس تنگ که خود تحریک کننده است.

☑️چکاندن سرکه و سداب در بینی اول وسط و آخر ماه هم جهت پیشگیری مناسب است و هم در درمان بسیار اثر فوق العاده ای خواهد داشت و فردی که قصد ترک کردن استمناء را دارد حتما باید سرکه و سداب را استفاده کند .

✅✅درمان خودارضایی:

☑️نماز اول وقت خواندن . نماز انسان را از فحشا دور میکند.

دعا و توسل به 14 معصوم علیهم السلام.

☑️کاهش رطوبت ورودی به بدن

حذف یک وعده غذایی یا روزه گرفتن.

☑️ حجامت برای خارج شدن صفرای ناسالم و کاهش حرارت و کاهش بیش فعالی جنسی .

☑️انجام فصد اکحل دست راست و چپ

☑️حفظ نگاه چه ازدیدن نامحرم وچه فیلم هاوعکس های تحریک کننده.

☑️خوردن شربت سرکه انگبین.

☑️ ورزش کردن که علاوه بر کاهش حرارت باعث سرگرمی می شودوفردکمتردچارفکرهای انحرافی می گردد.

☑️ برای کاهش صفرای زیاداز داروی صفرابر استفاده شود.

☑️اگر سودای فردزیاد است و دچار افسردگی شده باید از داروی سودابر استفاده کند.

☑️ اول غذا و آخر غذا سرکه بخورد.

 ☑️شستن سر با گل ختمی سفید.

☑️خصال کردن باحناکه کاهنده ی حرارت است.

[1] لطب من الكتاب و السنة، ص: 35

[2] لطب من الكتاب و السنة، ص: 35

امتیاز کاربر: 3.91 ( 13 نتایج)

نوشته های مشابه

‫17 دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از مقاله ی کاربردی وعالی که ارائه دادید.مخصوصااینکه درمان های شیمیایی رونقدوبررسی کردید،زیبایی مقاله رودوچندان کرده،عالی بود👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 2. عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد کاردانپور
  و عرض تشکر از بابت تشریح خوب این بیماری و راهکارهای درمانی اسلامی و ایرانی ارائه شده

  1. سلام
   جنب نشدن مریضی نمیابشد
   و سیستم مدبره هر وقت نیاز ببیند این اتفاق ، اتفاق می افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا