استخوان و مفاصل

خوردگی مفاصل

عفونت سر مفاصل و استخوان ها خوردگی مفاصل
و رشد مجدد استخوان ها :

بازهم از مشکلات وجود رطوبت بیش از حد در بدن.
عفونت از جنس بلغم است و هر جایی که ریزش کند به انجماد رسیده و باعث خوردگی خواهد شد .
چون در لگن انسان مرکز دفع عفونت ها از ادرار یا رحم است و مرکز اجتماع رطوبت ها می باشد بیشترین عفونت هایی که در بدن ایجاد می شود ناحیه لکن انسان می باشد و این عفونت اکثرا به مفصل و استخوان لگن ریزش خواهد کرد و باعث خوردگی آن می شود .

پیشگیری خوردگی مفاصل:

برای پیشگیری از این عفونت ها بهترین راه این است که راه خروج مثانه و رحم را باز کنیم و تخلیه کامل ادرار انجام شود چون ماندگاری این رطوبت ها اولین عامل آن خواهد بود .
خوردن سیاهدانه ادرار آورد است که اگر به همراه عسل مصرف شود عفونت ها را به خوبی خارج خواهد کرد برای همین بهتر است افراد هر روز حداقل یک قاشق مربا خوری سیاهدانه و عسل را مصرف کنند به این صورت که سیاهدانه را آسیاب کنند و به نسبت یک به سه با عسل مخلوط کنند یعنی سه قاشق عسل و یک قاشق سیاهدانه آسیاب شده مخلوط کرده و در طول روز یا صبح ناشتا مصرف کنند تا عفونت ها به هیچ وجه در ناحیه لگن ماندگار نشود .
خوردن زیاد لبنیات باعث غلیظ شدن عفونت ها در بدن می شود و همین امر باعث عدم تخلیه کامل این عفونت ها شده و روز به روز عفونت سر استخوان ها را تشدید می کند جالب است بدانید خوردن لبنیات زیاد نه تنها باعث تقویت استخوان ها نمی شود بلکه باعث سستی و نرمی استخوان هم خواهد شد که این امر جذب عفونت ها را در مفاصل و استخوان ها بیشتر خواهد کرد .
در بین لبنیات اگر لبنیات گاوی که گاو آن به چرا رفته باشد و رطوبت آن کم باشد و از بین فراورده های آن از کشک یا روغن زرد گاوی استفاده شود می تواند در تقویت استخوان کمک کند ولی از فراوده های دیگر بهتر است استفاده نشود .
جایگزین آن می بتواند بادام باشد که روزی 7 عدد آن را به صورتی که خوب جویده شود استفاده کنند یا سویق بادام را جزو خوراکی های روزانه مصرف کنند و یا از سویق سنجد و خرما شب بدون آب مصرف کنند که بسیار در استخوان سازی و دفع عفونت های سر مفاصل و استخوان ها کمک خواهد کرد
خوردن زیاد مایعات باعث می شود که مثانه توان دفع همه این هجم را نداشته باشد و فشار به کلیه و اعضای دیگر بیاورد و به همین دلیل اگر از نواحی دیگر یا تعریق دفع نشود استخوان و مفاصل را تحت تاثیر قرار خواهد داد .
در هر جایی از بدن که رطوبت زیاد شود، صفرا به آن ناحیه وارد میشود تا دفع رطوبت کند. در آن ناحیه درد ایجاد میشود.
در دراز مدت ، این اجتماع صفرا و رطوبت تجمع یافته ؛ سبب تحریک شیمیایی شده و اسیدی تولید میشود که سبب عفونت سر مفاصل و خوردگی استخوان ها میشود.
این تجمع سودای سوخته در بدن هست که باعث عدم خونرسانی به مفاصل و استخوانها شده و تورم و خوردگی و سیاهی به دنبال دارد.
استفاده از مُسَکن های شیمیایی که باعث تجمع بیشتر فضولات در بدن شده ، سبب شدت بیشتر بیماری میشوند.
یکی از بهترین راههای بهبود و درمان بیماری ، استفاده مرتب از نوره و حنا می باشد. با مالیدن آن به بدن ، سبب دفع رطوبت اضافی از مفاصل و استخوان ها میشویم.
👌نکته اینجاست که هم باید خونرسانی به موضع تقویت شود و هم موانع خونرسانی و سیاه شدن که همان غلبه سوداست رفع شود.
با تشخیص طبیب حاذق ، استفاده از سودابر، ماساژ و روغن مالی با روغن سیاهدانه ، یا بنفشه ، یا زیتون و یا کنجد بسیار کمک کننده می باشد.
-حجامت موضعی ، حجامت ساکرال ، فصد پا
-خوردن سویق جو+ روغن زیتون
– گذاشتن کسیه نمک داغ روی موضع
– خوردن سویق سنجد و سویق استخوانساز
-مصرف سرکه شیره
پرهیز از مصرف مواد کافئین دار مثل چای ، قهوه و …
پرهیز از اضطراب و ترس و غصه زیاد
پرهیز از مواد غذایی فریزری و مانده و هله هوله و مواد ناسالم بازاری ، نوشابه ها و فست فودها و…

امتیاز کاربر: 2.79 ( 7 نتایج)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. استاد موفق و پایدار باشید خدا قوت مطالب بسیار کاربردی و عامیانه بیان شده ،🌹🌹🌹

  2. سلام
    بسیار عالی وجالب
    انشاا… همیشه سلامت باشید استفاده کردیم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا