جن و شیطانبخورات

تفاوت بخار و بخور چیست؟!

تفاوت بخار و بخور چیست؟!

بخور چیست؟

سوزاندن مواد دود زا به وسیله ی آتش و حرارت جهت درمان بیماری های جسمی روحی روانی ( طبیعت  بخور گرم است و رطوبت های اضافی بدن مخصوصاً مغز و سر را کم خواهد کرد ).

در جهان امروز بخور در کلینیک های پزشکی به عنوان درمان شناخته شده است که با تعبیه اتاق های مخصوص بخور این روش اجرا میشود .

در طب سنتی و اسلامی تعداد بخور های موجود به بالای صد نوع بخور با خواص متفاوت و معجزه آسایی بیان شده است و حتی در روایات به آن توصیه هایی شده است که در ادامه خواهم گفت .

فواید استفاده از انواع بخور:

1-درمان بیماری های مغزی . عصبی و روانی

2- دور کردن شیطان

3-خوش بو کردن لباس

4- دور کردن عفریتی های اجنه

5- معطر کردن فضای خانه

6- درمان چشم زخم

7- افزایش حافظه

8- ایجاد تمرکز بالا

9- درمان ضعف بینایی و بیماری های چشم حتی آب مروارید

10- درمان آلزایمر و قراموشی های سنین بالا

بخور های چون رطوبت های اضافی سر را خارج می کند برای تمام بیماری هایی که از ناحیه مغز و سر و سینوس ها می باشد مفید است به همین جهت از بخورات در درمان زکام و آبریزش بینی ، سینوزیت ، سردرد های شدید ، عطسه زیاد ، خمیازه ، خواب آلودگی های شدید ، چرت زدن های بی هنگام ، سرفه و نزله های بسیار ، ورم لوزه و التهابات آن ، درمان تیروئید ، تنگی نفس و آسم و ... استفاده خواهد شد .

انواع بخور در روایات معصومین (ع):

1-بخور حضرت مریم (س) : کمک به استجابت دعا . بلغم زدا . تقویت عصب و هوش ( در پایان این مقاله روایات و روش این بخور خواهد آمد تا بهتر از از خواص آن مطلع شوید )

2-بخور العین (مر مکی و قسط و کندر ) : درمان چشم زخم

3-هسته ی خرما

4-بخور عود هندی

5-بخور عود قماری

6-بخور عود هندی خشک و تر

7- بخور اسفند که از نافع ترین بخور های درمانی می باشد و برای تمام بیماری ها مفید می باشد .

8- بخور کندر : درمان بیخوابی ، خواب آشفته ، آرام بخش بسیار نافع

9- بخور مسطکی : درمان ضعف حافظه و عدم تمرکز ، آلزایمر ، عطسه

10 – بخور سرکه : درمان سردرد و میگرن های شدید ، درمان قطعی تومور های مغذی حتی اگر بدخیم باشد ، درمان آلرژی و عفونت های شدید سینوسی .

تمام استنشاقاتی که باعث سوزانده شدن این رطوبت ها شده و ایجاد عطسه می کند منفعت همین بخورات را دارد مثل استنشاق سرکه و سداب یا آب و نمک یا چکاندن قطره روغن بنفشه و مرزنجوش و بوییدن انواع گل ها مثل نرگس .

بخار چیست؟

برعکس بخور ، بخار ها برای بدن مضر است و باعث بالا رفتن رطوبت های مغزی می شود و بسیار خطر ناک است و کسانی که این بخار و رطوبات در مغز آن ها بالا رود بیماری های خطرناکی را دچار خواهند شد و به وفور دیده شده کسانی که بخار مغزی بالا دارند و حتی آب مغز آنها دفع نشده به بیماری هایی مثل اوتیسم و سندرم و جن زدگی دچار شده اند .

بخار در اصطلاح پزشکی سنتی بخار حالت گازی برخی از مواد است که بیشتر از جانب رطوبت های اضافی مغز نشات می گیرد . گاهی بخارات از عفونت یکی از اخلاط چهار گانه ( دم . صفرا . سودا . بلغم ) در یکی از اندام ها یا در همه ی تن بر میخیزد و از راه رگها به سر و دماغ ( مغز ) میرسد و سبب حدوث بیماریها و آشفتگی هایی در دماغ میشود .

انواع بخارات:

بخار های انواعی دارد که رسیدن تمام آنها به مغز منع شده و باعث بیماری خواهد شد .

بخار گاز توالت

اولیل بخار بخار داخل توالت است که از فضولات خارج شده از بدن انسان ایجاد می شود و توصیه شده در توالت سر و صورت را کامل بسته و به حالت تقنع یعنی مقنعه پوشیدن به داخل توالت رویم تا این بخار به سر و دهان و بینی سرایت نکند .

بخار نان

در وارات نهی شده که نان را بو کنند و این کار را مثال کار درندگان می داند چون نان بخار دارد و بوییدن ان باعث رسیدن این بخارات به مغز شده و مغز را مرطوب خواهد کرد .

بخارات بدن

بخارات بدن انواعی دارد که اجتماع و مانگاری آن در بدن باعث بیماری شده مثل بخارات معده ، روده ، کبد و ... که گاهی این بخارات در اثر حرارت زیاد یا ضعف هضم در بدن ایجاد شده و با یبوست باعث ماندگاری و ایجاد بیماری های خطر ناک خواهد کرد .

بخار معده : معده که سرد میشود هضم غذا ضعیف میشود بدن حرارت را بالا میبرد تا به هضم کمک کند و باعث ایجاد بخار میشود و در افراد مختلف درگیری های گوناگون ایجاد خواهد کرد مثلا گاهی قولنج و گاهی دچار بادهای بواسیر می شود و در بعضی افراد دچار نقرس یا آرتروز می شود و بعضی را هم به سیاتیک دچار می کند و در سنین بالا دچار ریح مفاصل می شوند و درد های مفاصلی برای آنها زیاد می شود که در روایات به آن اشاره کرده است .

در روایات جرب را از بخار کبد می داند که درمان و راه خروج آن را فصد و حجامت قدمین بیان کرده است .

زیاد نشستن سر توالت را باعث صعود حرارت و بخارات به سمت سر می داند ( یسعد الحراره الی راس ) .

دفع رطوبت از ناحیه اشک و دهان در اطفال یا خارج شدن آن توسط حجامت نقره در کودکی را باعث دفع حرارت و رطوبت و خارج شدن این بخارات بیان کرده اند و همین امر باعث پیشگیری از فالج و سکته در سنین بالا ذکر شده است .

تنها بخاری که برای بدن مضر است ولی از جانب روایات منع نشده است بخار آب داخل حمام است که آن را هم چون حرارت در حمام غالب بر رطوبت آن می باشد باعث دفع این بخارات از ناحیه تعریق شده چون در حمام اینقدر حرارت بالا رفته که دفع این بخارات خواهد کرد هرچند تدابیری که داخل حمام ذکر شده دفع مضرات بیشتر و رسیدن این حرارت به سر را خواهد کرد مثل شستن پا ها با آب سر که باعث جلوگیری از رسیدن حرارت به سر خواهد شد و این حرارت را به سمت پا خواهد کشید چون سرمایی که در پا ایجاد می کند بدن را تحریک می کند که حرارت را برای جبران این سرما به سمت پا فرستاده و از سعود آن به سمت سر غافلش خواهد کرد و دیگر اینکه در ورود به حمام سفارش به نوره کشیدن شده و حتی در اول نوره کشی سفارش شده کمی از نوره را به نک بینی بکشند و باعث خشکی مغز و دفع رطوبت آن خواهد کرد که از رطوبت و بخارات حمام غالب خواهد شد .

بخار آب : باعث رطوبت مغز میشود وافزایش خطر سکته را به همراه دارد .اگر این رطوبت به انجماد برسد بدن برای جلوگیری از سکته حرارت را بالا میبرد و فرد دچار بی خوابی می شود برای همین حمام باید حتما با رعایت آداب آن باشد .

جهت دیدن ادامه این مطلب
و مطالب دیگر سایت یک اشتراک در سایت خریداری کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا