تدابیر بارداری

بارداری در سنین بالا ؟؟؟

سن بالا برای بارداری چه سنی است ؟

بارداری در سنین بالا ؟؟؟

سن بالا برای بارداری چه سنی است ؟

اگر شروع سن بارداری را بلوغ بدانیم و سن یائسگی را هم اتمام بارداری بدانیم (هرچند بعد از یائسگی هم بارداری امکان دارد و حتی نمونه های آن زیاد بوده اند) باید 5 تا 10 سال آخر را باید جزو سنین بالا برای بارداری بدانیم که حدوداً سن 45 تا 55 سالگی می باشد البته چند نکته مهم را باید مد نظر بگیریم .

یائسگی زودرس :

گاهی خانم ها به دلیل سردی زیاد رحم و رطوبت زیاد آن باعث یائسگی زودرس شده و اواخر سن بارداری آنها کمتر از این سن واقع می شود که باید نسبت به همان محاسبه کرد .

یائسگی دیررس:

خانم ها با انجام یکسری تدابیر مثل حجامت ساقین ، زالو درمانی ، کم کردن مایعات ، ورزش و ماساژ و مداومت بر بعضی از خوراکی ها می توانند یائسگی را تا 70 سال هم به تعویق بیاندازند که برای این افراد اواخر سن بارداری تا 65 سالگی محاسبه می شود .

بارداری در یائسگی :

تجربه و مطالعات نشان می دهد که گاهی خانم ها بعد از یائسگی و تمام شدن خونریزی در عادت ماهیانه باردار می شوند که این از مسلمات است و امروزه هم علم موید این موضوع مقاله هایی در مورد آن نوشته اند .

حال با همه این مباحث می توان گفت که بارداری در سنین بالا نه تنها که ضرر ندارد بلکه بسیار هم نافع است که دلایل آن را در ادامه خواهیم گفت .

این موضوع از دو جنبه باید آن را مورد بررسی قرار دارد .

خانمی که اولین بارداری را در سن بالا دارد:

خانم هایی که اولین بارداری را در سنین بالا دارند تخمک های ضعیف تری دارند و همین باعث می شود که دیرتر باردار شوند ولی نکته مهم این است که بدن زن در سنین بالا به دلیل نزدیک شدن به دوران یائسگی مجبور است تمام آنچه را ذخیره کرده خارج کند تا فضولات در بدن زن نماند برای همین در سنین بالا خانم ها این وجهه مثبت را دارند که می توانند از این فرصت استفاده کنند و در اواخر دوران تخمک گذاری باردار شوند که احتمال بارداری های دوقول یا چند قلو هم در آنها زیاد خواهد شد و این نه تنها برای جنین ضرر ندارد بلکه چون بدن دیگر چیزی را ذخیره نمی کند بهترین تخمک های خود را در این سن دفع کرده و می توان به نحو احسن بهترین فرزندان را از آن به دنیا آورد.

جهت دیدن ادامه این مطلب
و مطالب دیگر سایت یک اشتراک در سایت خریداری کنید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا