جن و شیطانمغز و اعصاب

بیماری M.S ام اس

بیماری M.S ام اس

تعریف علم نوین از (M.S ام اس):

ام اس یا  Multiple scIerosis  که با نام اختصاصی   M.S معروف شده است .

درسال 1868توسط ژان – مارش ستارکویک عصب شناس واستاد آسیب شناسی آناتومی اهل فرانسه توصیف شد.

ام اس یک بیماری التهابی است که در ان غلافهای میلین سلولهای عصبی در مغز و نخاع آسیب میبینند

غلاف میلین یک لایه چربی بر روی رشته های سلولهای عصبی است که باعث افزایش سرعت هدایت پیامهای الکتریکی در طول رشته های عصبی میشود و علاوه بر افزایش سرعت پیام وظیفه نگهداری از سلولهای عصبی را نیز برعهده دارد

براثر بیماری ام اس و آسیب دیدن غلاف میلین توانایی بخشهایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند دچار اختلال میشود و باعث به وجود امدن علائم و نشانه های ام اس خواهد شد   در نهایت این بیماری می تواند باعث آسیب دائمی یا زوال اعصاب شود .اکثر متخصصان معتقدند که این وضعیت خود ایمنی است که درآن سیستم ایمنی به اشتباه به بافت های طبیعی بدن حمله می کند که در بیماری ام اس سیستم ایمنی به خلاف میلین حمله می کند. با پیشرفت حمله خلاف میلین ملتهب وبه تدریج تخریب می شود وارتباط الکتریکی بین مغزوسایرقسمت های بدن را مختل می کند

.M.S  مغزونخاع را تحت تأثیرقرارمی دهد وباعث ایجاد طیف گستردهای از علائم بالقوه از جمله مشکلات بینایی ،حرکت دست یا پا ، اختلال در تعادل و بینایی می شود.

تعریف ام اس از منظر طب سنتی و اسلامی

تعاریفی که در طب نوین بیان می شود کاربردی برای ما ندارد چرا که وقتی علت را می پرسیم میگویند علت مشخصی ندارد و درمانی هم برای آن وجود ندارد من نمی دانم پس از کجا تعریف می کنند که این بیماری چیست خوب اینم بفرمایید نمی دونیم و دارو هم بیخود به بیمار ها ندید وقتی درمانی برای آن وجود ندارد .

تا امروز هر کسی به هر دلیل به پزشک مراجعه کرده و تشخیص ام اس داده شده و دارو مصرف کرده روز به روز حال بدتری پیدا کرده و دیگر توان قطع دارو را هم ندارد پس برای چی بیمار را درگیر دارویی که خودتان می گویید درمان ندارد می کنید .

عقیده ما این است که بیماری ام اس یک بیماری عصبی است وبیشتر افراد از ترس بیماری  دچار علائم ان میشوند تا از مشکلات جسمی . برای همین اگر فرض کنیم که بیمار علائمی هم در مغز داشته باشد اگر آگاه به این بیماری نشود علائم بیماری او را دچار مشکل نخواهد کرد ولی اسم بیماری خود به خود بدن را فلج می کند مثل افرادی که با شنیدن خبر ناگوار دچار سکته یا فلج می شوند این هم دقیقا همین طور است و فرد را دچار فالج و لقوه که همان لختی کل بدن است می کند .

بیماری ام اس یک بیماری با منشاء جن و شیطان است و فرد را دچار ترس و استرس می کند که همین وهم داشتن از بیماری و فهمیدن آن خود از زمینه های بیماری با منشاء شیطانی می باشد که فرد را می ترساند چون ترس از جانب شیطان است و الا اگر کسی توکل به خدا داشته باشد و ازهیچ مرضی نترسد بعد از متوجه شدن بیماری حتی خم به ابرو نمی آورد و می گوید خدا بزرگ است و حتی اگر سراغ دارو هم نرود خود به خود با روحیه ای که دارد بهبودی کامل حاصل می شود .

تمام خصلت هایی که از جانب شیطان تاثیر بر اخلاق و رفتار و حتی جسم انسان بگذارد می تواند یکی از علت های فالج یا همان ام اس باشد برای مثال افرادی که زیاد حرف مردم برایشان اهمیت دارد یا اینکه با کوچکترین حرف یا نگاه رنجوده می شوند یا درگیر رفتار های دیگران می شوند بیشتر تحت تاثیراین بیماری قرار می گیرند .

از مرحوم حاج آقا مجتهدی نقل شد که میفرمودند: آقای آخوند از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: مـــرنــج و مــرنجـــان! آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولي مرنج يعني چي ؟ چه طور ميتونم ناراحت نشم؟ مثلاً وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور میتوانم نرنجم؟! آقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. همچنین عارف کامل مرحوم آقای حاج اسماعیل دولابی نیز فرمود: «خلاصه و لبّ اخلاق در دو کلمه است : مرنج و مرنجان»

اصلی ترین علت بیماری ها با منشاء شیطانی مثل ام اس داشتن یک نوع خصیصه اخلاقی و رشد و نمو آن در انسان و عدم توجه و مهار آن است .

وجه مشترک این بیماران در نگاه اول حساس بودن و زودرنج بودن است. ولی با کمی تعمق متوجه نوعی لحن سخن گفتن و تفکر خاص می شوید و معمولا همه افراد این خصلت را در این افراد متوجه خواهند شد و مراقب رفتار خود هستند که این فرد از دست آنها ناراحت نشود .

کبر یکی از گناهان کبیره است که می تواند تاثیر زیادی بر این افراد بگذارد و صفت شیطان است که در مقابل خدا تکبر کرد .

سبحانک انی کنت من الظالمین

علل دیگر ام اس

همانطور که دیدگاه طب مدرن در مورد این بیماری عرض شد در طب سنتی و اسلامی  میتوان اینطور نتیجه گرفت که علت اصلی تخریب عصبها و ایجاد فالج یا همان فلج شدن بلغم لزج یا غلیظ میباشد که ایجاد این بلغم چند علت دارد .

  1. سرد شدن زیاد بدن و یخ زدگی رطوبت های بدن :

مثل خوردن ماهی در شب و خوابیدن زمانی که ماهی در شکم باشد در حالی که عسل یا خرما بعد از آن مصرف نشده باشد که در روایت به همین نکته اشاره کرده است  و یکی ازعلت های فالج را همین مورد می داند یعنی در شب و قبل از خواب خوردن ماهی یا غذا های سرد مثل ماست و شیر و دوغ یا خوردن مایعات مثل آب که منشاء اصلی بلغم است می تواند این نوع فالج و ام اس را ایجاد کند که بهتر است برای پیشگیری ازایجاد این علت شب قبل از خواب همیشه افراد چند عدد خرما بدون آب مصرف کنند

خوردن مایعات مخصوصا مایعات سرد در حرارت های بالا :

کسانی که غلبه صفرا دارند و زود عصبانی می شوند صفرا در بدن آنها بسیار زیاد است که در روایت می فرماید مسکن صفرا رطوبت می باشد و این کاملا ملموس است چون افراد صفراوی در حرارت های بسیار بالا چربی ها را از بدن جدا می کنند و به عروق و نواحی پوستی می رسانند و گاهی این چربی ها را به سمت سر فرستاده و پوست سر را چرب می کند اگر فرد با طبیعت گرم در این حالت که چربی جدا شده مایعات مخصوصا مایعات سرد به بدن برساند باعث غلیظ شدن این سردی می شود مثل زمانی که غذا با حرارت گاز در حال پختن است  و همان موقع کمی آب سرد روی غذا بریزیم این حرکت باعث غلیظ شدن چربی ها و منجمد شدن چربی ها روی غذا می شود که اگر در بدن این اتفاق بیافتد بلغم لزج ایجاد می شود و عصب ها را از کار می اندازد .

  1. سوختگی عصب با حرارت زیاد

این بلغم اگریکدفعه حرارت ببیند حالتی بدتر از لزج بودن به خود خواهد گرفت که خطرش از بلغم لزج بیشتر است و معمولا در مراحل آخر ام اس که فرد از کار می افتد به این مرحله خواهد رسید . زمانی که یخ را کنار بخاری بگذاریم کم کم آب می شود ولی اگر آتش به این یخ بگیریم یخ می سوزد و سیاه می شود بدن انسان هم به همین شکل است افرادی که در پایه بدن بلغم دارند مثلا مایعات زیاد می خورند یا ماست و شیر همراه غذا زیاد مصرف می کنند اگر حرارت یعنی آتش به بدن برسانند باعث سوختن این بلغم ها می شود و یک مرحله از بلغم لزج جلو رفته اند

این حرارت در بدن مثل عصبانیت های شدید یا حرص و جوش خوردن های زیاد است یا افرادی که ترس و دلهوره یا خبر ناگوار به آن ها میرسد همین حرارت را به بدن رسانده اند و شاید ایجاد پلاک های مغزی و نخاعی که در mri نشان می دهد از همین سوخته شدن بلغم باشد چون جنس عصب ها هم از جنس بلغم از و این حرارت ها باعث ایجاد سوختگی در آنها خواهد کرد .

گستره شیوع ام اس

ام اس در مناطق گرم و خشک بسیار شایع تر از مناطق دیگر است که علت آخر که تاثیر بیشتری در ابتلا به ام اس دارد توجه ما را به این حرارت ها در مناطق گرم و خشک یا مناطق سرد و خشک بیشتر خواهد کرد چون این نوع حرارت ها در این مناطق بیشتر است و افرادی که در این مناطق زندگی می کنند بیشتر عصبانی خواهند شد و در مناطقی که فشار کار و استرس شغلی زیاد است هم این آمار بسیار بیشتر می شود .

گزارشی که سازمان بهداشت ارائه میدهد به این صورت است :

ام اس در افرادی  که در مناطق دور از استوا زندگی می کنند مانند شمال اروپا بسیار شایع است . کاهش دریافت نور خورشید باعث کاهش تولید  ویتامین دی می شود و می تواند توجیهی برای این موضوع باشد.

ام اس در بعضی گروهای نژادی رایج تراست (که ما این گروه را گروه صفراوی مزاج می دانیم ).

ژن های خاصی که با ام اس در ارتباط هستند شامل تفاوت در سیستم آنتی ژن گلبول سفید انسانی( HLA) و گروهی از ژن ها در کروموزم  که به عنوان مجموعه سازگاری بافتی اصلی(MHC)عمل می کنند، می باشند

بیماری ام اس در مردان و زنان

در خانم ها ابتلا به بیماری ام اس بیشتر است به دلیل رطوبت زیادی که در بدن آنها وجود دارد چون هر کجا که این رطوبت بیشتر باشد ، برای دفع این رطوبتها ،غلبه حرارت بیشتری نیز ایجاد می شود.

از طرفی دیگر اجنه و شیاطین به جنس مونث بیشتر نزدیک می شوند به دو دلیل یک به دلیل اینکه جنس این موجودات از آتش است و آتش با آب (که غلبه رطوبت در خانم هاست) بیشتر خودشان را سرد می کنند و دوم اینکه شیطان زمانی که از بهشت رانده شد جنس مونث با او به زمین فرستاده نشد (هَبَطَ إِبْلِيسُ وَ لَا زَوْجَةَ لَهُ )[1] و برای همین برای تامین نیاز های خود از جنس مونث جن یا انس استفاده می کند .جنس اجنه چون او را میشناسند با او همبستر نمی شوند و جنس انسان با رعایت نکردن آداب، درگیر این رابطه خواهد شد که نتیجه این ارتباط درگیری های بیماری از جانب شیطان خواهد شد که به آن مس جن یا مس شیطان گفته می شود .

بیماری ام اس و ازدواج

در بیماری M.S  افرادی که ازدواج می کنند حالات بهتری برایشان ایجاد خواهد شد اگر با رعایت آداب باشد البته اگر ازدواج موفق نباشد و موجب تشویش و درگیری های ذهنی بیشتری گردد این بیماری تشدید خواهد شد و جالب است بدانید کسانی که ازدواج می کنند بینی شیطان را به خاک مالیده اند و شیطان دست و پایش برای اذیت و آزار کم خواهد شد برای همین یکی از راه های پیشگیری و درمان این بیماری ازدواج موفق  می باشد .همچنین در زمان بارداری نیز علائم بیماری بسیار کاهش پیدا میکند

بحث فرزند آوری میتواند کمک خوبی در این بیماری بکند به دو دلیل یک توجه حرارت از مغز به سمت رحم و پایین آمدن این حرارت با ریخته شدن خون در رحم برای غذای جنین و دوم اینکه توجه مادر از مغز و بیماری خودش کم شده به دلیل توجه به جنین و طفل طبق همان استدلال که عرض کردیم نباید به کسی که ام اس دارد گفته شود که این بیماری را دارد تا با توجه به این بیماری خطر را شدیدتر نکند .

 

تغییر سبک زندگی

کسانی که سبک زندگی را اصلاح کنند و تمام موارد و آداب اسلامی  اعم از آداب خوراکی ها، نوشیدنی ها ، حمام ، تخلی ، زناشویی و …. را رعایت کنند بسیار کمتر دچار بیماری هایی از این قبیل و بیماری های دیگر خواهند شد برای مثال کسانی که نوشابه زیاد مصرف می کنند بیشتر دچار ام اس می شوند که این مورد در آداب خوراکی ها منع شده است و ما تمام این امور را نمی توانیم در این مقاله بیان کنیم برای همین آداب و سبک زندگی افراد را به کتاب های وقایه ارجاع می دهیم که اگر بخواهیم تمام این امور را اصلاح کنیم لازم است که این سه جلد کتاب حتما خوانده شود .

 

عوامل عفونت زا :

بسیاری از میکروب ها شامل باکتری و ویروس و حتی انگل به عنوان عوامل محرک ام اس مطرح شده اند که به صورت رسمی تایید شده اند.

این عوامل زمانی به عنوان ریسک فاکتور محسوب می شوند که حتمأ فاکتورهای ژنتیکی عنوان شده در فرد موجود باشد آنگاه محصولات ژن های ذکر شده و اعمال پاتوژنها در بدن  باعث تحریک سیستم ایمنی و حملات خود ایمنی خواهد شد.

توجیه این عفونت ها در طب سنتی همین بالا رفتن حرارت های شدید می باشد چون جنس عفونت بلغم است و فردی که دچار میکروب یا ویروس یا عفونتی در بدن می شود ،سیستم مدبره بدن حرارت را بالا می برد تا  این فضولات را دفع کند و اگر این میکروب یا ویروس به عصب یا عضوی چسبیده باشد بدن باید حرارت را بسیار بالا ببرد که این افزایش حرارت باعث سوخته شدن این عصب و ایجاد پلاک های مغزی خواهد شد .

توجه کرده اید  زمانی که فرد سرما می خورد تب بر بدنش غالب خواهد شد و در این حالت به او غذا هایی مثل هندوانه یا ماست نمی دهند چون باعث غلبه بلغم و بالا رفتن این حرارت خواهد شد که بسیار خطرناک است و گاهی به علت افزایش بیش از حد حرارت ، فرد دچار تشنج خواهد شد

سرماخوردگی یکی از راه های خروج بلغم اضافی موجود در مغز می باشد. اکثر مراجعان مبتلا به ام اس بندرت دچار سرماخوردگی شده اند. سرماخوردگی راهی برای ایمنی و پیشگیری در بیماری ام اس و بسیاری از بیماری ها می باشد در روایت به همین مورد اشاره کرده و می فرماید زکام (که عامل خروج بلغم از مغز است) را درمان نکنید که خودش درمان جذام است .

جذام یعنی خوره که اگر این خوره را بخواهیم به پلاک های مغزی تشبیه کنیم باید بگوییم اگر این فضولات که با زکام خارج می شود در مغز بماند باعث خوردگی عصب و ایجاد پلاک می شود و حرارت های مغزی را بسیار بالا خواهد برد.

توجه کرده اید  زمانی که فرد دچار آبریزش بینی می شود و به زکام مبتلا می شود این حرارت باعث سوختگی پوست بینی و ایجاد حرارت در بینی فرد می شود که اگر این حرارت خارج نشود، مغز و عصب های مغزی را می سوزاند .

جالب است بدانید تمام میکروب ها و ویروس ها و عفونت ها با نام شیطان در روایت بیان شده است که به علت اول ما هم مربوط خواهد شد .

رابطه جن و شیطان با ام اس

طبق نظریه بسیاری از اساتید در علوم غریبه که رابطه بین جن و شیطان با انسان را بررسی می کنند علت اصلی بیماری ام اس صدمه جن بر انسان می دانند . که این علت هیچ تعارضی با علت های فوق الذکر نیز ندارد و ارتباط آن را مختصرا بیان کردیم .

اگر از بیماران ام اس سوال کرده باشید ، تقریبا اکثرا تجربه تماس با جن و یا حس و یا مشاهده جن توسط آنان و یا افراد خانواده را داشته اند.

جنس اجنه از آتش است و برای اعتدال خود به اجناس سرد و افراد سرد مزاج و مکانهای سرد می چسبند و این آتش همانند مورد آخر است که در صفرای سوخته بیان کردیم که هر جایی در بدن که این حرارت از جانب شیطان یا اجنه ایجاد شود باعث سوختگی این پلاک ها خواهد شد . ( مانند مکان های خلوت و خنک و حمام ها که وجود این موجودات بیشتر خواهد شد )

یکی از صفات جن شیطانی داشتن کبر و غرور است، حال یا با تماس با انسان ، بیمار را دچار صفت کبر می کنند و یا اینکه افرادی که کبر و غرور دارند ، بعلت درک همجنس (جن یا شیطان) دچار جن زدگی می شوند! و یا به علت تنهایی و تنها بودن.

 

پزشکان عزیز برادرانه و به خاطر سلامتی مردم :

شما که این همه سال داروهای شیمیایی تجویز کرده اید و حتی یک بیمار ام اسی درمان نشده است برای یکبار روی یک بیمار امتحان کنید و نتایج آن را خودتان مشاهده کنید برای امتحان هم که باشد این عوامل تمام مواردی است که اسلام سفارش کرده و به عنوان یک آداب می توان برای بیمار تعریف کرد و هیچ ضرری هم ندارد و فرد می تواند با رعایت این آداب در یک ماه نتایج را مشاهده کرده و بعد تصمیم به درمان بگیرد .

البقرة :  275 الَّذینَ یَأْکُلُونَ الرِّبا لا یَقُومُونَ إِلاَّ کَما یَقُومُ الَّذی یَتَخَبَّطُهُ الشَّیْطانُ مِنَ الْمَسِّ ذلِکَ بِأَنَّهُمْ قالُوا إِنَّمَا الْبَیْعُ مِثْلُ الرِّبا وَ أَحَلَّ اللَّهُ الْبَیْعَ وَ حَرَّمَ الرِّبا فَمَنْ جاءَهُ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّهِ فَانْتَهى‏ فَلَهُ ما سَلَفَ وَ أَمْرُهُ إِلَى اللَّهِ وَ مَنْ عادَ فَأُولئِکَ أَصْحابُ النَّارِ هُمْ فیها خالِدُون‏

این همان مس کردن شیطان است که به واسطه این مس و لمس کردن بدن بیمار علائمی بر بیمار ظاهر می شود .

بیشتر بیماران ام اسی افراد صفراوی و زود جوشی هستند که زود عصبانی میشوند و عصبانیت هم یکی از راه های ورود شیطان است و مثال های مقابله با عصبانیت همان راه های مقابله با شیطان است.

افرادی که راه های ورود شیطان را در زندگی باز کرده اند بیشتر موجب این بیماری خواهند شد .

برای اینکه کسی بخواهد ورودی شیطان را ببندد باید این نکات را رعایت کند .

نکات ذیل برگرفته از روایات و آیات قرآن است و یکسری از آن ها از حکمای اسلامی در طب قدیم گرفته شده است که برای توضیح بیشتر افراد می توانند به مقاله های دیگر در سایت evanteb.com در همین موضوع مراجعه فرمایند تا دچار تشویش و مشکل نشوند چون همه این امور بررسی شده و دلایل خاص خودش را دارد که نیاز به توضیحات بسیار دارد .

 

مواردی که شیطان و  آن  را دور می کند

1-بخور حضرت مریم سلام الله علیها که مهمترین مورد است

2-  حجامت مخصوصا حجامت سر که بعد از بخور مهمترین عامل است

3-  خوردن غذا با دست آن هم دست راست

4-  بسم الله در تمام امور زندگی

5-  کوتاه کردن مو و ناخن و سبیل و منع از تراشیدن ریش

6-  نوره کشیدن هر هفته به تمام بدن

7-  چکاندن جاوشیر در بینی نوزاد از بدو تولد ( دو قطره در بینی سمت راست و یک قطره در بینی سمت چپ )و گفتن اذان و اقامه در گوش او

8-  ختنه ، عقیقه ،حلق (تراشیدن سر نوزاد) و صدقه در روز هفتم

9-  روغن مالی بدن نوزاد تا روز هفتم با روغن زیتون

10-  بستن درب غذاها . درب اتاق ها. شستن ظروف غذا قبل از خواب . بستن ظروف آب و باز گذاشتن آنها

11-  روزه گرفتن حداقل ماهی سه روز

12-  نگهداری حیوانات از قبیل کبوتر ، خروس ، گوسفند و اسب در خانه

13-  همیشه با وضو بودن و سجده های طولانی که شیطان را دور می کند

14-  استفاده از اذکار مربوط و نگهداری حرز های وارده مثل حرز امیر المومنین علیه السلام . ابی دجانه . ام صبیان و حرز جامع

15-  استفاده از خرما . عسل . انگور . انار . سیب . نمک . اسفند . کندر. سرکه . زیتون . انجیر . جو

16-  مسواک زدن آن هم با چوب مسواک مخصوصا چوب زیتون حداقل روزی سه مرتبه

17-  خواندن معوذتین ( سوره فلق و سوره ناس) و آیت الکرسی و آویزان کردن و خواندن سوره لقمان و جن در خانه، گفتن لا حول ولا قوه الا بالله و صلوات زیاد و تسبیح حضرت صدیقه طاهره زهرای مرضیه سلام الله علیها

18-  شستن سر با سدر(مخصوصا در روز جمعه)

19-  صله رحم و دیدار با مومنین مخصوصا علما

20-  به زیارت معصومین رفتن و در مسجد نماز خواندن چون اجنه در مساجد و حرم امامان و امامزادگان ورود پیدا نمی کنند

21-  خوردن آب آسمان

22-  شانه کردن ریش

23-  پوشاندن سرو صورت به هنگام تخلی و پوشش سر در تمام موارد

24-  استفاده از خونساز ها مثل باقلا . برگ چغندر . شیره انگور

25-  ذبح گوسفند و خون ریختن هر چند وقت یکبار فقط اگر خروس ذبح می کنید سفید نباشد

26-  دست کردن جزع یمانی و حدید سینی هفت جلال

27-  چکاندن سداب و سرکه داخل بینی(بسیار مجرب و مفید می باشد مخصوصا اگر در حین تشنج باشد.)

28- دوری از عصبانیت و صبور بودن در همه مواقع که خوردن کدو به این مورد خیلی کمک خواهد کرد.

مواردی که موجب ورود شیطان خواهد شد و در نتیجه ام اس

1-  استفاده از تمام چیز هایی که سردی را در بدن غالب می کند  چون جایگاه شیطان آب است و علاقه مند به طبع سرد و آرامش دهنده به او است

2-  استفاده از هرچه که کم خونی می آورد و خون را سرد می کند

3-  استفاده از خاک . خون . الکل و مواد شیمیایی چون از معادن و معادن هم از خاک هستند. طحال و جگر هم از خون است و از همین موارد است.

4-  استفاده از کثافات و میکروب ها

5-  لا اخاف علی امتی الا اللبن . فان الشیطان بین الرغوه و الضرع .  میزان الاعتدال ج 2 ص 479(بر امتم نمی ترسم مگر از شیر، چرا که شیطان بین پستان گاو و ظرف شیر است.)

6-  شیر و لبنیات به دلایل مختلف که یکی از آنها فاصله طولانی بین گاوداری ها و منزل که شیر را فاسد خواهد کرد، خوراندن تخمیر شده چاپر و کنسانتره ها که حاوی الکل می باشد  به گاو ها ،خوراندن پودر استخوان به آنها که مرغ و طیور پرورشی یا حتی ماهی پرورشی هم از همین قبیل است و موجب ورود شیطان به بدن میشود، مضر میباشند

7-  خوردن استخوان با مغز ان و بعضا زیاد استفاده کردن از آب استخوان ، ژله ، پاستیل ، بستنی از همین قبیل است

8-  نگفتن بسم الله در کارها که در سفارشات آمده حتی در ورود به خانه ای که کسی در آن نیست وقت نزدیکی مخصوصا انعقاد نطفه هنگام پوشیدن و در آوردن لباس، ورود به حمام و توالت . سوار شدن به مرکب .  وضو گرفتن . خوردن غذا در هر لقمه . حتما باید بسم الله گفته شود.  بسم الله باید بلند گفته شود

9-  تا نکردن لباس ها ( بی نظمی در امور زندگی )

10-  عریان شدن که با لباس زیر بودن هم به نوبه خودش باعث ورود شیطان می شود

11-  بی حجابی یا بد حجابی . حتی یک تار مو هم می تواند سهمی از شیطان باشد که منابع ورود آن را باز می کند

12-  با دست چپ غذا خوردن

13-  نخواندن نماز و نداشتن فرصتی برای خلوت کردن با خدا و کارهای عبادی فرصتی برای ورود شیطان است

14-  نگه داری خاکروبه در خانه مثل خاک جاروبرقی یا سطل زباله در شب یا تار عنکبوت در خانه از همین قبیل است

15-  تنها بودن درخانه مخصوصا در شب و خوابیدن تنهایی

16-  در یک مکان تنها بودن با جنس مخالف

17-  پوشیدن لباس با رنگ قرمز و زرد

18-  ایستاده نوشیدن آب در شب

19-  استفاده از ظروف آهنی یا حسوم در غذا که احتمالا ظروف روی و استیل هم شامل آن می شود مخصوصا قاشق و قابلمه ها

20-  نزدیکی در اول وسط و آخر ماه قمری (برای جنین مشکل ایجاد می کند.)

21-  خوابیدن بر شکم (بهترین خواب به پشت و سمت راست است)

22-  خواب زیاد و طولانی

23-  نگهداری سگ در خانه

24-  ترک خوردن گوشت (خام گیاهخواری بیش از 39 روز از همین قبیل است)

25-  پرخوری و گرسنگی نکشیدن

26-  با دست چرب خوابیدن . کرم مالیدن هم از همین موارد محسوب میشود

27-  خوردن غذای داغ

28-  خضاب کردن زن حائض

29-  قهقهه زدن

30-  سفر با هواپیما

31-  در ارتفاع خوابیدن حتی روی تخت و یک طبقه بالاتر از زمین هم موجب جذب شیاطین خواهد شد

32-  موسیقی گوش کردن و انجام کارهای لغو

33- زنا یکی از مهمترین عوامل ورود شیطان است.

 

بعد از رعایت امور بالا برای کمک به درمان از موارد زیر باید استفاده شود.

بخور حضرت مریم . 3 مرتبه

برگ چغندر و کدو که به همراه جو و به،سوپ درست شود هفته ای سه مرتبه

مداومت در مصرف نمک سنگ (حداقل مقدار مصرف در طول روز 50 گرم است)

اسفند 40 روز صبح ناشتا که قبل از آن شش بار با آب سرد و یک بار با آب گرم شسته شود و در سایه خشک شود .

بعد از مصرف اسفند میتوان حجامت عام و سر را انجام داد

 

ام اس در چه سنی اتفاق می افتد ؟

معمولا ام اس در سنین صفرا و سودا بیشتر اتفاق می افتد چون در سنین دم که تا قبل از بلوغ است حرارت با رطوبت مخلوط است و باعث سوختگی نخواهد شد و بلغم را مثل یخ کنار بخاری به راحتی آب خواهد کرد و در سنین بلغم هم حرارتی وجود ندارد که به سوختگی پلاک ها کمک کند ولی در سن صفرا که دوران جوانی و سن سودا که در میانسالی می باشد و انتهای آن تا 60 سالگی است بیشترین حرارت را در بدن به وجود می آورد و بیشترین عوامل استرس و حرص و جوش را در انسان ایجاد می کند که این علت در سن قبل از بلوغ و سنین کهنسالی وجود ندارد که فرد حرص مال یا زن و فرزند داشته باشد .

 

علائم بیماری ام اس

این علائم در بسیاری از افراد که غلبه بلغم و رطوبت دارند شایع است و بیشترین این عوامل در کسانی که بلغم لزج ایجاد شده مشاهده می شود برای همین همه آنها را بیان خواهیم کرد که کسانی که این علائم را دارند بیشتر مراقب باشند و به فکر پیشگیری از این بیماری بیافتند .

1-خستگی یکی از شایع ترین علائم است و در اکثر بیماران مشاهده میشود به نحوی که بر توانایی فرد در انجام امور روزمره در منزل ومحل کار اختلال ایجاد میکند

2-خواب رفتگی صورت و بدن و اندام ها مخصوصا دست و پا اغلب اولین علامتی است که در بیماران مشاهده می شود.

مشکلات راه رفتن ، حفظ تعادل ، هماهنگی عصب و عضله نیز شایع ترین محدودیت های حرکتی در بیماران ام اس است

خون زمانی که سرد شود و بلغم در آن لزج شود باعث رخوت و سستی در حرکت آن خواهد شد برای همین این علائم در افرادی که ام اس دارند بیشتر دیده میشود.

مصرف زیاد مایعات باعث خواب رفتگی بیشتر و غلیظ شدن خون خواهد شد برای همین اگر افراد این علائم را مشاهده کردند مایعات را بسیار کم و با خرما مصرف کنند و از لبنیات به هیچ وجه استفاده نکنند .

3-اختلال عملکرد مثانه که حداقل در 80%بیماران مشاهده میشود که شامل : تکرر ادرار ، احساس شدید ادرار ، عدم توانایی در نگهداشتن ادرار

این مورد نیز از علائم دفع نشدن رطوبت زیاد است به همین علت بدن سعی می کند آن را بیشتر دفع کند درنتیجه چنین مشکلاتی در مثانه ایجاد میشود .

4-اختلال عملکرد روده ها یبوست ،اسهال ،یا از دست دادن کنترل روده

5-مشکلات بینایی شامل : شروع ناگهانی دوبینی ، درد چشم یا تاری شدید ، حرکات غیر قابل کنترل چشم  ، نوریت اپتیک

6-سرگیجه ، احساس منگی احساس سبکی سر و عدم تعادل

7- بدن درد ، ضعف و خستگی

8-تغییرات احساسی در پاسخ به استرس های ناشی از زندگی یا یک بیماری مزمن و غیر قابل پیش بینی به دلیل تغییرات ایمنی و عصبی حاصل از بیماری

9-اختلال در صحبت کردن و اختلال در کلام و صدا ،گفتار تکه تکه ، صدای ضعیف یا از دست دادن صدا

10-اختلال در بلع غذا به علت آسیب اعصابی که عضلات کوچک دهان وحلق را کنترل می کنند

11-کاهش شنوایی که در مبتلایان به ام اس کمتر شایع است

12-لرزش غیرقابل کنترل در قسمتهای مختلف بدن

13- علائم ام اس گاهی با نوعی احساس الکتریکی تند همراه است که در پشت یا اندام رخ می دهد ویا وقتی که سر به سمت جلو خم میشود و بالا وپایین می رود که این علائم با درگیری شیطان و جن بیشتر مربوط است چون بار های الکتریسیته در بدن آن ها بیشتر خواهد شد و برای تخلیه آنها بهتر است سجده های طولانی روی خاک  یا سنگ نمک همراه داشته باشند و یا اینکه روی سنگ ،پا برهنه راه بروند .

14-اسپاسم عضلانی و مشکلات حرکتی

15-مشکلات تنفسی و سطحی شدن تنفس

16-مشکلات جنسی ،مشکلات نعوظ،خستگی واژن ،عدم تحریک

17-تشنج

18-احساس گزگز یا مورمور

به علت اینکه ام اس اعصاب مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار میدهد (مرکز پیام بدن) می تواند سیگنال هایی در بدن ارسال کند و گاهی اوقات هیچ سیگنالی ارسال نمی شود که همین علت موجب بی حسی میشود که صورت ،بازوها ،پاها،و انگشتان را درگیر خواهد کرد.

19-مشکلات شناختی و ذهنی: مشکلات حافظه ،توجه کوتاه مدت و نقص توجه ،مشکل در حل مسئله ،آسیب به تفکر منطقی به جهت دلیل یابی  ،ضعف در قضاوت ،حفظ افکار سازمان یافته افسردگی و سایر مسائل عاطفی .

20-تغییر خلق و مشکلات احساسی مانند افسردگی اساسی که  در افراد مبتلا به ام اس شایع است

اضطراب و استرس می تواند باعث تحریک پذیری و تغییرات خلقی شود که این موضوع شامل گریه و خنده ی نابجا و غیر قابل کنترل است.

تشخیص بیماری ام اس ودرمان آن

تشخیص بیماری ام اس توسط علائم اولیه آن انجام می شود که عبارت اند از تاری دید و دوبینی ،سرگیجه ،اختلال درراه رفتن ، اسپاسم عضلانی یا دردهای شدید وبی دلیل عضله ، بی حسی وخواب رفتگی وضعف عضلانی یا احساس خستگی ، تشنج ، سردرد ، ریزش مو و خارش ، اختلالات کارکرد جنسی ، دستگاه گوارش ، مثانه ، اختلال احساسات وحافظه ای ، افسردگی و با شیوع کمتر اختلال تنفسی ، و اختلال در صحبت کردن.

 

آیا بیماری ام اس کشنده است.

با توجه به اینکه بیماری ام اس یک اختلال بین سیستم عصبی و مغز و اندام ها است . یعنی اندام ها به طور دقیق از مغز فرمان نمی گیرند واگر فرد دچار استرس شدید و ترس زیاد شود دچار نا امیدی نیز خواهد شد و این نا امیدی اگر درمان نشود منجر به مرگ می گردد ولی اگرروحیه  تقویت شود اصلا نگرانی وجود نخواهد داشت .

تقسیم بندی بیما ری ام اس

نوع 1:RR که به صورت فازهای پیشرفت کننده وپسرفت کننده تازه تظاهر می کند

نوع2:PP که ازابتدا دارای علائم بیشرونده بوده وفاز بهبودی ندارد

نوع3:SP دراین نوع ابتدا به صورت پیش رونده و پسرفت کننده بوده اما مدتی پیشرفت کننده می شود.

نوع 4RP: در آن بیماری سیر پیشرفت وبهبود داشته اما در نهایت سیر پیشرونده دارد

 

درمان:

۱- مرنج و مرنجان

۲- اصلاح تغذیه براساس مزاج شخصی که باید بلغم لزج را دفع کرد . بخصوص سردی ها و مایعات و لبنیات بسیار مضر است.

۳- تغییر نگرش به زندگی و اطرافیان با  گفتار درمانی توسط یک طبیب و پزشک مسلط به موضوع برای خارج شدن از تنهایی و همچنین غرور و ….

۴- بخور حضرت مریم (س) : دود اسفند ، کندر …. که در کتب اسلامی آمده است.

۵- تنها نبودن و همیشه در جمع بودن بسیار مفید است.

۶- عدم استفاده از لوازم آرایش حاوی روغن های حیوانی.

۷- داشتن پوشش مناسب حتی در اتاق شخصی .

۸- نخوابیدن به روی شکم.

۹- نخوردن پس ماده های غذای گوشتی بخصوص گوشت چسبیده به استخوان.

۱۰- تلاوت قرآن و گوش کردن به قرآن بخصوص در موقع تنهایی و دوری از موسیقی مبتذل

11- راه رفتن روی سنگ روزی یکبار

12- خوردن اسفند صبح ناشتا و شب موقع خواب به صورت شسته شده شش بار با آب سرد و یکبار با آب گرم که  درسایه خشک شده باشد به مقدار یک قاشق مربا خوری مصرف شود

13- چکاندن جوشانده سرکه و سداب هر شب داخل بینی یا سه شب یکبار و یا اول وسط و آخر ماه قمری

14- حجامت عام  سر و ساقین به صورت مدام هر دوماه یکبار انجام شود در صورتی که مایعات کم شده باشد اثر معجزه آسایی برای آنها دارد .

15- تقویت معده با هاضوم . زنیان . اویشن . نان خشک به همراه غذا و خوب جویدن غذا . کم کردن مصرف مایعات و ….

16- تقویت مغز با دارو های گیاهی مثل حب عسل و پودربابونه . چکاندن روغن بنفشه پایه کنجد  یا روغن مرزنجوش در بینی . ایجاد عطسه با انفیه یا فلفل در بینی حنا گذاشتن به سر . استفاده مدام از کدو درغذا ها و …

17- ماساژ بدن با مخلوط  روغن زیتون و نمک دریا

18-مصرف سویق جو و روغن زیتون برای تقویت عمومی بدن

19- مصرف گوشت گوسفند یا کبک یا شتر پخته شده با کدو یا به

20-بوییدن عطرهای گرم مثل نرگس یاس مریم

21-مصرف بادام و انجیر هرکدام 7 عدد در طول روز

22- خواندن ایت الکرسی قبل از خواب

23- مصرف ترکیب پودر سیر و پیاز و عسل

www.evanteb.com

[1] علل الشرائع، ج‏2، ص: 547

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. بسیار عالی
    خیلی مطالب را به. صورت تکراری بیان کردن بودید و مقاله نامنظم نوشته شده بود
    اما مطالب پر و عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا